Podle čeho vybírat dětské cestovní postýlky?

Podle čeho vybírat dětské cestovní postýlky?

Patříte-li mezi aktivní rodiče, kteří plánují s miminkem často cestovat včetně přespání, bude se vám jistě hodit dětská přenosná postýlka. Jelikož stejně jako ta běžná musí splňovat řadu bezpečnostních prvků, vyplatí se postýlku pečlivě vybírat. Na jaké parametry se zaměřit?

Na stabilitě záleží

Cestovní postýlka je určena pro děti od narození až po cca 15 kg hmotnosti, což odpovídá zhruba 2-3 rokům. Tato postýlka je primárně určena pouze pro příležitostné spaní, z toho důvodu by neměla zcela nahrazovat pevné lůžko. Přenosná postýlka má splňovat hned tři požadavky, jimiž jsou stabilita, pevnost a snadná manipulace. Proto se při jejím výběru neřiďte jenom líbivým designem, nýbrž šikovnými vychytávkami, díky nimž bude péče o miminko v postýlce příjemná a nebudou vás při ní bolet záda. Rozměry lůžka jsou 120×60 cm. Dno postýlky zpravidla tvoří vyztužená podložka, nikoliv matrace. Pokud budete tuto postýlku často využívat třeba pro přespání u rodičů, určitě se vyplatí dokoupit dětskou matraci. Při častém vození dětí autem nezapomeňte rovněž na cestovní polštářky, které ulehčí jejich páteři.

Praktické doplňky

Jak již bylo zmíněno, manipulace s dítětem v dětské cestovní postýlce by měla být co nejjednodušší. Proto se zaměřte na šikovné vychytávky, jakými jsou kolečka usnadňující přemísťování postýlky z místa na místo. Dále oceníte rozepínání boční strany, které vám právě šetří záda a vy se tak nemusíte k dítěti hluboko sklánět. Podobnou službu vám u novorozenců prokáže polohovatelné lůžko, které se zachytí za horní rám postele. Vaše záda vám opět poděkují. V neposlední řadě si vyzkoušejte postýlku složit a rozložit. Vše by mělo jít rychle a hladce. S tím souvisí i váha postýlky a její rozměry ve složeném stavu. Je-li umístěna v přenosné tašce, usnadní vám přenášení, a navíc zabráníte jejímu ušpinění.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..