Podle čeho vybrat BTC peněženku? Položte si těchto 9 zásadních otázek!

Podle čeho vybrat BTC peněženku? Položte si těchto 9 zásadních otázek!

Nevíte, jak vybrat BTC peněženku? Jednotlivých typů je opravdu hodně. To má samozřejmě své výhody, máte z čeho vybírat. Jenže, co když se v široké nabídce peněženek zatím nedokážete orientovat. Jak si tedy vybrat správně?

Různí lidé mají různé potřeby. Záleží tedy hlavně na účelu peněženky. Chcete s ní jen platit drobné nákupy, nebo má sloužit k bezpečnému uchování velkého množství bitcoinů?

Podobně laděných otázek byste si měli položit víc. V tomto článku najdete ty nejdůležitější, na které musíte znát odpověď.

Dozvíte se, které konkrétní typy jsou ideální pro časté platby, které pro uložení většího množství kryptoměn a také další cenné informace, které vám pomůžou vybrat peněženku přesně podle vašich osobních požadavků.

Podle čeho vybrat BTC peněženku? Položte si těchto 9 zásadních otázek!

Která BTC peněženka je tou vaší?

 • Kolik bitcoinů chcete uložit?
 • Jak často budete svou peněženku používat?
 • Chcete peněženku zdarma, nebo jste ochotni za ni zaplatit (hardwarová peněženka stojí okolo 2000 Kč)?
 • Chcete ji mít stále u sebe?
 • Chcete se o ni s někým dělit?
 • Jak jste zdatní po technické stránce?
 • Jak si ceníte svého soukromí?
 • Budete ukládat i jiné měny než bitcoin?
 • Chcete její ochranu svěřit třetí straně, nebo budete spoléhat sami na sebe?

Důležité upozornění!

Pokud se rozhodnete svěřit své bitcoiny třetí straně, měli byste si to dobře rozmyslet. V tomto případě existuje vždy riziko, že už své bitcoiny nikdy neuvidíte. Platí, že bez privátního klíče nejsou ani bitcoiny.

V této fázi už byste měli mít alespoň hrubou představu, jak budete se svými bitcoiny nakládat. Pokud si nejste úplně jistí, v následující kapitole najdete srovnání jednotlivých typů bitcoinových peněženek.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů bitcoinových peněženek

 • Mobilní a webové peněženky

Výhody: jsou velmi jednoduché, zvládnou je ovládat i úplní začátečníci.

Nevýhody: používání těchto peněženek není stoprocentně bezpečné. Závažných rizik je hned několik. První z nich je fakt, že provozovatel sítě má přístup k vašemu privátnímu klíči, musíte mu tedy důvěřovat, že této skutečnosti nezneužije. Další velkou hrozbou jsou hackerské útoky. Bohužel lze očekávat, že jejich počet i dopad bude i nadále růst. Problém může nastat, i pokud se vám rozbije mobil nebo ho ztratíte.

Tyto typy peněženek jsou tedy vhodné pro malé obnosy a denní platby.

 • PC peněženky

Výhody: velmi jednoduché ovládání a instalace. Můžete si je nainstalovat do svého PC i laptopu. Jsou také bezpečnější než webové a mobilní peněženky.

Nevýhody: po připojení k internetu opět hrozí riziko infikování nebezpečným virem (Malwerem). Řešením může být instalace aktuální verze antivirového programu.

Hodí se tedy pro menší a středně velké obnosy.

 • Hardwarové peněženky

Výhody: největší výhodou je bezesporu bezpečnost. Toto fyzické zařízení vám totiž umožňí uchovávat kryptoměny offline, takže vám nehrozí útoky hackerů.

Nevýhody: v případě ztráty, nebudete mít přístup ke svým bitcoinům. Jako nevýhoda může být vnímána i vyšší pořizovací cena zařízení.

Jsou vhodné pro střední i větší obnosy kryptoměn.

 • Papírové peněženky

Výhody: jsou zdarma. Je to offline, takže chráníte své bitcoiny před hackerskými útoky.

Nevýhody: složitější manipulace s bitcoiny (nutnost vkládat privátní klíč do peněženky v PC). Další nevýhoda je zřejmá. Peněženka je opravdu z papíru, takže ji můžete ztratit nebo se může poškodit.

Papírové peněženky jsou vhodné pro malé a středně velké obnosy.

Můžete samozřejmě vlastnit více než jen jeden typ peněženky. Toto může být ideálním řešením pro ty, kteří chtějí bezpečně uchovávat velké množství bitcoinů (hardwarová peněženka) a zároveň chtějí bitcoiny denně platit (mobilní peněženka).

Než si vytvoříte BTC peněženku, zvažte všechna pro a proti

Správný výběr zcela závisí na vašich osobních potřebách, proto je důležité mít alespoň určitou představu o tom, k čemu ji chcete primárně využívat.

Díky tomuto článku už víte, co všechno musíte před jejím založením zohlednit.

Dočetli jste se také, jaké jsou hlavní výhody a nevýhody jednotlivých typů.

Který typ peněženky používáte vy a proč jste zvolili právě tento? Jste se svým výběrem spokojení? Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše zkušenosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..