Podle čeho vybrat obojek pro psa?


Podle čeho vybrat obojek pro psa?

Pokud jste si pořídili pejska, respektive to teprve plánujete, neměli byste podceňovat výběr potřebných doplňků. V první řadě se neobejdete bez vodítka. Zase na co je vám vodítko, když k němu nemáte vhodný obojek. V následujících řádcích se zaměříme, jak vybrat svému chlupatému kamarádovi obojek, aby mu co nejlépe vyhovoval a nepřekážel.

Prvně záleží na tom, jestli se jedná o štěně, nebo dospělého psa. U štěněte počítejte s tím, že obojek budete v průběhu jeho vývoje měnit několikrát. Podle kynologů byste měli pořídit obojek už hned, co je váš pejsek malý, aby si na něj zvykl. V opačném případě byste se setkali s tím, že by ho v dospělosti odmítal a z dlouhých procházek lesem by se staly noční můry. V případě, že vybíráte první obojek pro psy, měli byste zohlednit hned několik kritérií.


Obojek je alfou a omegou

Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství druhů. Ideální je navštívit přímo prodejnu s potřebami pro zvířata, nebo internetový obchod zaměřující se na pomůcky pro psy, protože vám proškolení pracovníci mohou v případě potřeby poradit. U obojku dbejte na to, z jakého materiálu je vyroben.

Jakousi klasikou je kožený obojek, s nímž rozhodně nic nezkazíte. Zpravidla disponuje přezkou, málokdy se setkáte se stahovací variantou. Jestliže se vám kožené obojky nezamlouvají, jsou k dispozici ještě kovové, respektive řetízkové obojky, jež se používají především na výcvik. Zapomenout nesmíme ani na textilní provedení z umělých vláken, které je různě zdobené. V podstatě každý obojek má něco do sebe.

Kde obojek pro psa koupit?

Jestliže nemáte čas chodit po kamenných prodejnách, není nic jednoduššího než navštívit specializovaný e-shop, jako je například Fera24.cz. V jeho pestrém produktovém portfoliu najdete nejen výše zmíněné obojky, ale také třeba postroj pro psy, tedy kšíry.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..