Podpořte svůj mozek pomocí změny jídelníčku


Podpořte svůj mozek pomocí změny jídelníčku
Podpořte svůj mozek pomocí změny jídelníčku

Jestliže vás poslední dobou trápí únava, nesoustředěnost nebo také nízká produktivita, je třeba podpořit výkonnost mozku. Potraviny ve vašem jídelníčku dokážou velmi ovlivnit váš stav, zkuste proto pro nastartování lepší mozkové funkce zařadit některé potraviny.

Avokádo

Avokádo je velmi často označováno jako takzvaná superpotravina a není divu, obsahuje totiž velmi mnoho důležitých látek pro naše tělo a má tak velmi blahodárné účinky. Tato potravina obsahuje dvacet základních živin, navíc má klíčovou roli při zvědavosti, angažovanosti a motivaci, čímž vám pomůže s vyšším výkonem.

Zároveň také ale obsahuje mnoho tuků, které však nejsou nezdravé. Ty udržují totiž mozek ve stále dobré kondici, rozhodně byste ho tak do svého jídelníčku měli zařadit. Lze ho využít v mnoha receptech.


Podpořte svůj mozek pomocí změny jídelníčku

Vlašské ořechy

Tento druh oříšků díky svým vlastnostem dokáže pomoci s celou řadou věcí. Jsou výborným zdrojem vitaminu E, který slouží jako antioxidant, ochraňuje buňky před poškozením volnými radikály. Zároveň také vlašské ořechy podporují průtok krve cévami, což vede k zefektivnění dodávky kyslíku do mozku, jehož dostatek je pro správnou mozkovou funkci nezbytný. Výsledkem je tedy zlepšení paměti a také koncentrace, schopnosti učení. Jestliže do svého jídelníčku přidáte ořechy, dosáhnete pozitivního ovlivnění duševní výkonnosti.

Špenát

Špenát je známý především kvůli obsahu vysoké množství železa, to však není zdaleka vše, co přidává špenátu na kvalitě. Strava s vysokým obsahem špenátu napomáhá ke zlepšení paměti a schopnosti učení. Zároveň je také tato potravina bohatá na antioxidanty, a díky tomu chrání mozkové buňky před poškozením. Obsahuje několik esenciálních živin, například vitamin E, kyselinu listovou, hořčík a také vitamin K, který snižuje riziko vzniku demence.

Zdravý jídelníček ovlivňuje velmi mnoho faktorů v našem životě, je proto důležité myslet na to, co konzumujeme.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..