Podzimní péče o suchou pleť

Podzimní péče o suchou pleť
Podzimní péče o suchou pleť

Na podzim přechází pleť mezi dvěma extrémními obdobími. Na začátku se naše pokožka vzpamatovává z letních slunných dnů, kdy jsme ji vystavovali paprskům, dlouhému koupání v chlorované nebo slané vodě a také prudkým změnám teplot, kdy jsme přecházeli z vyhřátých ulic do klimatizovaných kanceláří.

Následně je potřeba pleť připravit na sychravé počasí a mrazivou zimu, která pokožce, zejména té suché, vůbec neprospívá.

Každé roční období má své specifické zásady v péči o pleť. Podzim je ve znamení obnovy rovnováhy, hydratace a výživy pleti.

Podzimní restart

Léto dává suché pleti pěkně zabrat. Časté přechody mezi horkem a studenou klimatizovanou místností nebo letní koupání a opalování. To vše může způsobovat ztrátu vlhkosti a pleť je pak suchá, šupinatá a svědí.

Ze všeho nejdříve pleť řádně vyčistěte od všech opalovacích olejů a voděodolných líčidel. Zapomeňte na mýdlo a vodu, to vaši pokožku ještě více vysuší. Nejlépe použijte micelární vodu nebo odličovací mléko a jemný peelingový krém.

Následně se vrhněte na hydrataci. A to použitím vhodných produktů pro suchou a citlivou pleť, ale také pitím dostatečného množství tekutin.

Příprava na zimu

Sychravé počasí, déšť, ranní mrazíky. To s vaší pletí pěkně zatočí. V tomto období řádně promazávejte. Až budete vybírat svůj hydratační krém, zaměřte se na ty, které jsou neparfemované, s obsahem glycerynu.

Láká vás v sychravých dnech horká vana plná pěny? Pozor na to! Dlouhé horké koupele pokožku vysušují. Doporučuje se spíše krátká sprcha vlažnější vodou. Rozhodně se vyvarujte také klasickému mýdlu a sprchovým gelům. Místo toho používejte mnohem šetrnější a výživnější sprchové oleje nebo speciální sprchové gely, určené pro suchou až atopickou pokožku,  jaké nabízí například Bioderma.

Pořádná dávka vitamínů

Dny se zkracují a velmi často vstáváme do tmy a po tmě se také vracíme domů z práce, k tomu navíc studené podzimní počasí. Hydratační kosmetika nezvládne vše a proto je potřeba tělo a kůži podpořit také zevnitř vitamíny a minerály.

Suché kůži nejvíce prospívají nenasycené mastné kyseliny, které jsou obsažené v rostlinném oleji, rybách nebo také avokádu.

Nezapomínejte na pitný režim. Doporučená denní dávka je 2-3 litry tekutin. Ale na kafe a přeslazené colové nápoje zapomeňte! Raději si připravte čistou vodu s citronem.

Díky správné péči v podzimním období bude vaše pleť připravena na zimu, krásná, hydratovaná, bez nepříjemného pnutí a svědění.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..