Pohodová místa na dovolenou ve Španělsku

Pohodová místa na dovolenou ve Španělsku
Pohodová místa na dovolenou ve Španělsku

Země, kde slunce nikdy nezapadá, i tak by se dalo nazvat Španělsko. Od baskického severu a Leónu až po Andalusii nebo Baleáry, procestovat ji můžete úplně celou. Příznivé počasí se dá téměř předplatit, pohodová atmosféra je takřka samozřejmostí. I když je pravda, že během letních měsíců bývá pro někoho až příliš velké teplo, Hispánie je turistům zaslíbená, přináší spoustu památek, vína, ale také přírodních krás, záleží, čemu dáte přednost. A proč vlastně nezkusit všechno dohromady?

Země s bohatou historií vzpomíná na Cida

Nejen fotbalovou epopejí přelomu tisíciletí je slavná Valencie, město, jemuž vládl jistý El Cid, respektovaný křesťany i Maury. Jistě, zčásti je to hlavně legenda, ale filmové a literární zpracování znají všichni. Ve Valencii je celý rok příjemně teplo, zimy nejsou příliš chladné, v létě očekávejte spíše horko, jaké u nás není standardem. Dodnes se v tomto krásném městě mísí vliv Orientu a západoevropský styl. Mešita, katedrála, ale také okruh Formule 1 a fotbalová Mestalla, chvilky oddechu nabídne rozsáhlý park Jardí del Turía. Takže jinak řečeno, dovolená plná kultury!

Ptáte se na další zajímavé destinace? Cestování napříč Španělskem nabídne i návštěvu prosluněného jihu, kousek od Málagy je městečko Estepona. Více než tři stovky slunečných dnů v roce, život je tu zkrátka báječný. Pláž La Rada láká k procházkám i slunění, Andalusie má řadu takových míst a je proto u turistů velmi oblíbená. A co krásy okolní přírody? Sierra Bermeja se může hrdě rovnat našim nejvyšším horám a napovídá, co můžete očekávat. 1449 metrů nad mořem, to znamená celodenní procházku, při které si procvičíte plicní sklípky.

Pohodová místa na dovolenou ve Španělsku

Andalusie znamená zábavu i slunce

Fanoušci historie nezapomenou ani na přístav, jakým je Cádiz. Atlantik je na dohled, uvidíte na něj už z vlaku po příjezdu do malého městečka, které vzkvétalo už v antických dobách. Poté, co si Španělé podmanili Ameriku, zažil nejlepší období a je to znát i na místní architektuře. Městská pláž nebo náměstí plné památek, čemu dáte přednost?

Pohodová místa na dovolenou ve Španělsku
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..