Poohlédnutí za mobilními vrcholy roku

Poohlédnutí za mobilními vrcholy roku

Pokrok technologií je nezastavitelný a výrobci chytrých telefonů se předhánějí, kdo z nich vytvoří onen nejlepší smartphone a aktuální trh je tomuto závodu více než nakloněn. Lidé následující známé osobnosti z reklam se nezdráhají utratit ani částku převyšující 20 tisíc, jen aby měli v kapse, potažmo při rozměrech vlajkových lodí spíše tašce, největší novinku na trhu své oblíbené značky. Jaké špičky ledovce letos nejznámější výrobci dokázali vynořit nad hladinu?

Apple jde krok sem, krok tam

Americká společnost Apple se jako každý rok představila s novým iPhonem, tentokrát s pořadovým číslem 7. Nepřekvapí, že patří mezi to nejlepší z dílen s logem nakousnutého jablka. Zařízení je opět větší, výkonnější a více vydrží než předchozí generace. Klasiky však zaujme spíše jiný model, iPhone SE, neboli Special Edition. Pouhé 4 palce displeje jej i díky stálým tvarům této společnosti vrací do dob oblíbeného modelu 5S, který korzoval, tehdy ještě stále kapsami, před třemi lety. Výbava je ovšem na úrovni současných zařízení, v kovovém těle je zdravý duch čipu A9 na 64bitovém základě, nechybí čtečka otisků prstů, připojení 4G/LTE pro nejrychlejší příjem internetu či wifi adaptér se standardem 802.11ac, díky kterému sportovním nadšencům neunikne nic ze živých internetových přenosů třeba našich biatlonových nadějí.

 

Poohlédnutí za mobilními vrcholy rokuZdroj: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6b/IPhone_SE_rose_gold_rear.png/1024px-IPhone_SE_rose_gold_rear.png

Asus cílí na fotografy

Jasnou sázku na cílovou skupinu vášnivých fotografů zvolila společnost ASUS. Jejím reprezentantem účastnícím se ligy mistrů mezi smartphony je ZenFone3 Deluxe, u kterého kromě velkého displeje s Full HD rozlišením zaujme zejména hlavní 23 megapixelový fotoaparát se světlostí f/2.0, jehož čočku chrání safírové sklíčko. Praktickým doplňkem je pak optická stabilizace ve čtyřech osách či softwarové vychytávky, které dokáží sloučením vytvořit až 92 megapixelový obří obraz. Zařízení se tak výborně hodí na focení sportovních událostí, třeba dění na fotbalových trávnících prestižních soutěží.

Poohlédnutí za mobilními vrcholy roku

Zdroj: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4d/ASUS_ZenFone_3.png/103px-ASUS_ZenFone_3.png

Huawei či Sony jdou stejnou cestou

Model P9 s duálním 23 megapixelovým fotoaparátem, jehož vývoj podpořila společnost Leica, má s použitím monochromatického snímače dosahovat lepších výsledků fotografií díky zachycení většího množství světla a tím lepšímu pořizování momentek i za špatných světelných podmínek, které často panují třeba na hokejových utkáních. Full HD rozlišení, osmijádrový procesor či letecký hliník jsou dalšími lákadly Huawei.

Na stejnou hodnotu pixelů vytáhla svůj snímač i společnost Sony v modelu Xperia X Performance, který přidává i zvýšenou odolnost proti vodě či prachu či 13 megapixelů na fotoaparátu na čelní straně, takže dešťové přeháňky vás při nevlídných sportovních kláních nepřekvapí.

Třaskavý hit a zakřivená galaxie Samsungu

Se sedmičkou v názvu se na začátku roku představila i společnost Samsung, když na trh uvedly Galaxy S7 a S7 edge se zakřiveným displejem na boční hrany. Trumfem pak měl být velký Note 7, který však byl nakonec kvůli vadným akumulátorům způsobujícím exploze zařízení z prodeje úplně stažen. Do popředí se tak znovu dostaly es sedmičky, zejména model s obrazovkou na bočnicích, které lze využít u zobrazení času, notifikací či ovládání některých aplikací. Lákadlem se měla stát také zvýšená odolnost proti vodě a prachu, zároveň pak nižší cenou oproti top výrobkům konkurence.

Poohlédnutí za mobilními vrcholy roku

Zdroj: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/Samsung_Galaxy_S7_and_Galaxy_S7_Edge_%2826693507125%29.jpg

LG probouzí milovníky skládaček

První pohled na model chytrého telefonu G5 od LG ničím příliš nezaujme a tváří se jako obyčejný telefon. Opak je však pravdou, jelikož zařízení ve své odnímatelné spodní straně nabízí spoustu možností doplňkové výbavy. Snadno tak díky speciálnímu sluchátkovému konektoru adaptéru Hi-Fi Plus vytvoříte kapesní přehrávač, jiný modul pak přidává dvě hardwarová tlačítka a rolovací kolečko, abyste s LG Cam Plus mohli s vestavěným fotoaparátem zoomovat či měnit nastavení zařízení, aby získané záběry nejen z přírody či sportu byly dokonalé.

Poohlédnutí za mobilními vrcholy roku

Zdroj: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/LG_G5.jpg

Lenovo cvaká více

Doplňkové moduly jsou hlavním lákadlem i smartphonu Moto Z. Stroj se dá externím doplňkem rozšířit například o přídavnou baterii či reproduktor. Milovníky selfie fotografií potěší širokoúhlá čočka předního fotoaparátu, nešiky pak povrchová úprava odpuzující vodu.

HTC za 10 bodů

Model 10 od tvůrců HTC patří svým vybavením na absolutní vrchol, ničím ovšem vyloženě nevyčnívá. Hlavní 13 megapixelový fotoaparát velebí zejména rychlost snímků, kterých dokáže pořídit během jedné vteřiny až osm, přední snímač pak má optickou stabilizaci. Celokovový kryt prošel úspěšně testy v extrémních teplotách.

Spoustou zejména cenově zajímavých produktů se prezentovala společnost Honor nebo čínský výrobce Xiaomi, maximální odolnost pak svým majitelům nabízí snad nesmrtelný Caterpillar. Maximální výbavu pak chystá chytré zařízení od Googlu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..