Poradíme, jak si vybavit pracovnu a kancelář

Poradíme, jak si vybavit pracovnu a kancelář

Domácí pracovna a kancelář jsou místy, kde trávíme velké množství času. Jedná se minimálně o 40 hodin týdně, což už je čas, který si zaslouží pozornost. Právě vybavení místnosti či prostoru určeného pro práci může výrazně ovlivnit vaše výkony. Na druhou stranu je však třeba říci, že zařizování pracovny není nic extrémně složitého. S pár dobrými radami to jistě zvládnete také. Přečtěte si, na co si dát pozor a podle čeho vybírat jednotlivé komponenty. Výsledek podle vašich představ je zaručen.

Myslete na funkčnost

Každá kancelář by měla být uspořádána tak, aby zaručovala maximální přehlednost a praktickou využitelnost pro člověka, jenž ji používá. Znamená to, že se nejedná o ustálený model pro každého. Někomu vyhovuje lehký nepořádek, ale jiný nedá dopustit na dokonalé uspořádání všech věcí. Základem by tedy měl být kancelářský nábytek a skříně s dostatečným úložným prostorem pro všechno důležité. Umístění skříní by nemělo omezovat běžný pohyb. V případě omezených prostorových možností se vyplatí zapřemýšlet nad nábytkem na míru.

Cítíte se ve své pracovně pohodlně?

Pro nejlepší pracovní výsledky bychom se měli cítit příjemně. Stačí i taková maličkost, jako je nepohodlná židle, a vaše výkonnost a produktivita se o něco sníží. Otočná kancelářská křesla by proto měla nabízet dostatečnou oporu pro záda a poskytovat vám maximální komfort při dlouhém sezení. Každá kancelářská židle by měla mít nastavitelnou výšku, aby bylo možné dostat ji do polohy, kdy budou vaše lokty v jedné rovině s deskou stolu. Nesnažte se dělat kompromisy, ale opravdu si vyberte pořádné kancelářské křeslo a vaše záda se vám odvděčí.

Příjemný design stimuluje vaše podvědomí

Když se někde cítíme uvolněně a spokojeně, má to vliv na naše podvědomí. Nejsme neustále ve stresu, ale přirozeně vnímáme okamžik. Soustředíme se na pracovní úkoly a zvládáme vymýšlet inovace. Jakmile si vyzkoušíte pracovat na místě, kde vám je příjemně, změnu výkonnosti jistě pocítíte. To znamená, že byste se v žádném případě neměli obávat pořídit si do pracovny dekorační předměty. Taková milá interiérová dekorace dokáže z pochmurné místnosti téměř ihned vykouzlit příjemnou oázu pro vaše plné pracovní nasazení.

Vsaďte na kvalitní nábytek

Při vybavování domácí pracovny vsaďte na pořádný nábytek. Vybírejte kvalitní a vzájemně ladící kousky podle svých potřeb. Rozvrhněte si volné místo tak, abyste měli dostatečný prostor, světlo, přístup k zásuvce a možnost volného pohybu. Myslete na to, že se bude jednat o váš koutek, kde bude probíhat celá řada důležitých úkolů, a nenechte se nikým ovlivňovat při jeho pečlivém zařizování.

Dobrou volbou je pořízení nábytku z jedné sady. Ten k sobě bude nejen ladit, ale jednotlivé kusy do sebe krásně zapadnou. Snadno tak vytvoříte místnost s maximálním využitím prostoru a získáte místo pro uložení všeho potřebného. Právě potřeby skříní, šuplíků a poliček se mohou lišit v závislosti na vykonávané práci a zvyklostech konkrétního člověka. Jeden si bez stohů papírů nedokáže představit svoji práci a druhému stačí pouze stůl, židle, zásuvka a osobní počítač.

Bez čeho se neobejdete

Ve firmě se mohou hodit i takové drobnosti, jako jsou věšáky do kanceláře. V létě nám to ani nepřijde jako něco důležitého, ale v zimě, kdy chodíme oblečení do více vrstev, jistě oceníme možnost pohodlně si odložit. Zároveň je nutné pamatovat na detaily v podobě uskladnění spotřebního materiálu, jako jsou například papíry. Snažte se vytvořit i příhodné prostředí v prostorech, které nejsou určeny přímo kancelářím, ale slouží pro odpočinek a načerpání nových sil.

Pro další inspiraci se podívejte na tipy pro vytvoření dokonalé pracovny nebo kanceláře.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..