Poradíme Vám, jak ušetřit na povinném ručení

Poradíme Vám, jak ušetřit na povinném ručení


Když jde o rady spojené s možností ušetřit peníze, je vhodné jim věnovat pozornost. Zvláště, když se týkají něčeho, co musíte mít, pokud spadáte do kategorie motoristů. Jedná se o povinné ručení, které je určené k tomu, aby právě z této pojistky byla hrazena škoda, kterou způsobíte. I proto je nutné vědět, jak postupovat při nehodě. Jedině tak získáte pro pojišťovnu jasný podklad, na základě kterého může být vše posouzeno jako pojistná událost. Jde hlavně o vyplnění příslušného záznamu o nehodě, kde je třeba uvést:

  • Popis celé situace a nehody
  • Identifikace vozů
  • Identifikace účastníků i svědků

Toto může pojišťovně stačit k plnění a vy nebudete muset škodu hradit ze svého. A když je řeč o financích, jistě vám přijdou vhod i rady o tom, jak na této pojistce ušetřit. Ani to není zase až tak nic složitého.

Kupte si správné auto

Je tomu skutečně tak. I to, jaké máte auto, jasně ovlivní, kolik konkrétně budete v rámci pojistky platit. Nerozhoduje jeho cena, ale objem motoru. Čím je nižší, tím nižší je i cena dané pojistky. Jelikož aktuálně stále vrcholí trend downsizingu, není problém pořídit auto s motorem o objemu pod jeden litr. Z hlediska jízdních vlastností žádná sláva, ale pokud je o cenu pojistky, můžete ušetřit.

Porovnejte si ceny

Další naše rada se týká možnosti porovnat si ceny u jednotlivých pojistek. I to je správná cesta jak můžete na povinném uručení ušetřit. Pamatujte, že na trhu je na několik desítek pojišťoven a ty se svými cenami rozhodně liší. Někdy o stokoruny, jindy o tisícikoruny ročně. Je tedy na místě si ceny porovnat. A jak na to? Pomůže povinné ručení kalkulačka 2018. Jedná se o unikátní nástroj, díky kterému si online, třeba z pohodlí domova, jednoduše a rychle porovnáte ceny této pojistky. Najít tu nejvýhodnější tak nemusí být žádný problém. Ceny můžete znát už za pár minut.

Sestavte si pojistku s ohledem na nejnižší pojistné

Cenu povinného ručení ovlivní pochopitelně i to, z čeho se daná pojistka skládá. Ten, kdo chce mít opravdu levné povinné ručení, by měl myslet na to, aby se jeho pojistka s tímto účelem plně spojovala. Proto je na místě sestavit si ji v takové charakteristice, která nabídne hlavně potřebnou ochranu a nic navíc. Základem by měly být optimální pojistné limity, které budou myslet i na horší nehody. Co dále nemusí být potřeba, a co pojištění jenom zdražuje, to jsou tyto věci:

  • Asistenční služby
  • Pojištění skel nebo jiných rizik
  • Pojištění pasažérů a také zavazadel

Je jasné, že pojistky mohou mít mnoho podob. Vždy ale platilo, že čím jednodušší forma, tím výhodnější ceny je možné očekávat.

Nebojte se změn

Změnit povinné ručení rozhodně není nic složitého. Stačí dát výpověď u stávající pojišťovny a potom sjednat pojištění nové. Je jasné, že to lze zvládnout i online, bez nutnosti kamkoliv chodit. I toto je cesta, jak na povinném ručení ušetřit. Ceny se mohou rok od roku měnit. To, že jste si před lety sjednali nejvýhodnější ručení, rozhodně neznamená, že je levné i nyní. Proto doporučujeme změnu, jelikož i to je cesta k nejlepší pojistce.

Sjednávejte online

U porovnávačů je jistota, že vyberete vždy to nejlepší. Co když ale budete chtít sjednat pojistku přímo u konkrétní pojišťovny? Nechoďte na pobočku, ani si nedávejte schůzku s pojistným agentem. To proto, že i u pojišťoven sjednáte jejich produkty přes web. A velmi často nezajímavou slevou, jelikož se tím pojišťovně snižuje administrativa a práce spojené s vaším pojištěním. I tudy vede cesta k zajímavé úspoře. Obvykle není problém při online sjednání získat slevu i několik desítek procent. Při přepočtu na cenu roční pojistky to může být už celkem zajímavá suma peněz, které vám zůstanou.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.