Potraviny, které vám pomohou lépe spát


Potraviny, které vám pomohou lépe spát
Potraviny, které vám pomohou lépe spát

Pokud si myslíte, že když si nacpete břicho, organismus se unaví a vám se bude lépe spát, žijete v omylu. Navzdory tomu existují určité potraviny, které napomáhají k lepšímu spánku.

Losos

Mastné ryby, zejména losos, jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny a vitamin D. Tato jedinečná kombinace je považována za velmi prospěšnou pro léčbu nespavosti. Důvodem je to, že tyto dvě věci pomáhají produkovat více serotoninu, u kterého bylo prokázáno, že podporuje snadnější spánek.

Přesněji řečeno, bylo zjištěno, že lidé s nedostatkem vitaminu D jsou náchylnější k problémům se spánkem. 

Mandle a vlašské ořechy

Mandle jsou bohaté na látku zvanou melatonin. Jsou také bohaté na hořčík a vápník, dva minerály, které pomáhají uvolnit vaše svaly. Způsob, jakým hořčík funguje, je snižování zánětu, který může trpícímu způsobit spoustu úzkosti a bolesti.

Vlašské ořechy mají velmi podobné vlastnosti a obsahují také tryptofan, aminokyselinu navozující spánek. Také, vlašské ořechy jsou bohaté na mastné kyseliny, které zvyšují hladinu serotoninu ještě vyšší, který vám pomůže usnout ještě rychleji.

Kiwi

Vysoká hladina serotoninu v kiwi je hlavním důvodem, proč je prospěšné, pokud jde o nespavost.


Potraviny, které vám pomohou lépe spát

Bílá rýže

Díky vysoké rychlosti glykemie bylo zjištěno, že rýže podporuje kvalitní spánek. Rýže podporuje produkci melatoninu a tryptofanu. 

Čerstvé višně a šťáva z višní

Třešně nebo višně jsou bohaté na vlákninu, antioxidanty, vitamíny a minerály. Díky všem těmto vlastnostem mohou pomoci s nespavostí. Snižují zánět a zvyšují hladinu melatoninu.

Melatonin je produkován v našem těle přirozeně, ale pro osoby trpící nespavostí to nemusí stačit. To je důvod, proč získání nějaké další pomoci, jako je konzumace třešní, může zvýšit její úroveň. Je třeba poznamenat, že melatonin vás okamžitě neuspí, pouze vám pomůže rychleji se uvolnit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..