Pouhá reklama nestačí. Jak na online marketing, který bude úspěšný

Pouhá reklama nestačí. Jak na online marketing, který bude úspěšný
Pouhá reklama nestačí. Jak na online marketing, který bude úspěšný

Máte nový web a řešíte, jak na něj přivést první návštěvníky. Na scénu proto přichází online marketing. Na jaká pravidla u něj ale nezapomínat? A co by měl váš web splňovat?

Prodávejte něco, o co je zájem

Dříve než si nechat vytvořit profesionální web, musíte mít jasno v tom, co budete prodávat. Ať už se přitom bude jednat o produkt, nebo službu, musí o ně být zájem. Přes to zkrátka a jednoduše nejede vlak.

Pokud se rozhodnete prodávat produkty a služby, o které je velký zájem, bude pro vás mnohem jednodušší i jejich propagace.

Pokud se naopak přikloníte k produktu nebo službě, kterou u nás třeba zatím nikdo nezná, budete možná s online marketingem chvíli bojovat. Propagace pro vás v takovém případě může být časově i finančně mnohem náročnější. 

Pouhá reklama nestačí

Web je spuštěný. Teď už stačí jen nastavit reklamy a čekat na první objednávky, které se jistě jen posypou. Kéž by to bylo tak jednoduché. 

Vždy myslete na to, že reklama sama o sobě nic neprodá. Jejím úkolem je přivést nové návštěvníky na váš web. A úkolem vašeho webu je prodat. Co z toho plyne? Že je opravdu třeba se zaměřit na kvalitu vašeho webu, a až poté se věnovat samotnému marketingu.

Na co přesně na webu pamatovat

To, co by měl kvalitní web splňovat, samozřejmě nelze shrnout do několika málo bodů. Vždy se ale snažte o to, aby váš web působil profesionálním dojmem a v potenciálních zákaznících vzbuzoval důvěru. Zároveň by se měl lidem příjemně a intuitivně používat. 

Myslete také na kvalitní obsah. Pouhý výčet technických parametrů nebo zkopírovaný popis produktu od výrobce prostě nestačí. Pokud si na psaní netroufáte, poptejte profesionálního copywritera. 

Na webu rovněž používejte výzvy k akci (např. ve formě tlačítek), které vašim návštěvníkům jasně sdělí, co od nich chcete. 

Měřte a vyhodnocujte

Chcete, aby váš marketing dával smysl z dlouhodobého hlediska? V tom případě musíte jednotlivé kroky měřit a vyhodnocovat. To znamená, že například budete měřit návštěvnost webu z jednotlivých reklam a kampaní (např. pomocí Google Analytics).

Online marketing není o tom jednou něco nastavit a nechat to být. Je spíše o hledání stále nových a nových cest a zkoušení nových přístupů. Proto neusněte na vavřínech a snažte se svůj byznys neustále posouvat vpřed. 

Více informací ze světa online marketingu najdete na www.mdwebdesign.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..