Jak poznat nekvalitní oblečení?

Jak poznat nekvalitní oblečení?

Jak poznat nekvalitní oblečení?

Obchody jsou doslova našlapané všemožným oblečením, ale poznat to, které je opravdu kvalitní, není jednoduché. Pokud nechcete koupit nějaký brak, je dobré, když si každý kus oblečení prohlédnete už v obchodě.

Obecně se dá říci, že nejlépe se dá kvalita poznat podle zipu, švů a knoflíků. Už se vám někdy stalo, že jste si nakoupili nové oblečení a najednou jste zjistili, že po vybalení se na něm ukázalo pár vad, kterých jste si předtím v obchodě nevšimli, jako že dírky nesedí ke knoflíkům.

Jak si ověřit kvalitu?

Existuje několik fíglů, díky nimž si můžete ověřit, jak kvalitní výrobek kupujete.

Materiál na halenku

U nové halenky se kvalita materiálu určuje hůře, takže se pak člověk bojí, že se mu po jedné sezóně hned rozpadne, natrhne a podobně. Dobré je, když halenku zvednete a podržíte ji proti světlu, pak pod ni dáte ruku a zjistíte, jestli prosvítá. Čím více je materiál průsvitný, tím je kvalita nižší. Silnější materiály mají delší životnost.


Snadná údržba

Pokud nesnášíte žehlení, pak se snažte už v obchodě zjistit, zda není materiál příliš mačkavý. Podržte kousek látky na několik vteřin zmačkaný v dlani a pak ho pusťte. Jestliže zůstane značně pomačkaný, můžete si být jisti, že budete muset pravidelně žehlit.

Zip – správná podoba

Obecně lze říci, že správně usazený zip nemá být vidět. Výjimku tvoří ty druhy zipů, které slouží jako ozdoba a na daném druhu oblečení je základním a nejvýraznějším prvkem. Většinou, ale vidět být nemá, takže buďte ostražití, pokud kupujete třeba vzorovaný kousek oblečení (např. s kytičkami atd.) a vidíte na něm třeba zip bílé barvy, který tedy rozhodně není ten pravý.

Harmonie vzorů

Když si pořizujete oblečení se vzorem, pak je základem kvalitní šití, ale také vzory, jež plynule navazují i ve švech. To samé platí i u kapes, včetně těch náprsních.

Knoflíky

Důležité jsou i knoflíkové dírky, protože u nekvalitních kousků oblečení se stává, že některé knoflíky a dírky nesedí a není možné je dobře zapnout. Zkontrolujte si v obchodě zapínání a také obšité dírky. Správně mají být vlákna nití těsně vedle sebe, hezky jedno vedle druhého, teprve tehdy je obšití dokonalé a kvalitní.

Například u šatů by měl být dodatečně založený lem, aby ho bylo možné snadno prodloužit. Ideální je minimálně 5 cm.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.