Praktické doplňky pro vaše auto, které vám usnadní život


Praktické doplňky pro vaše auto, které vám usnadní život

Každý, kdo má auto, tak to zná. Často by se hodilo mnoho vychytávek, které by nám spoustu věcí usnadnily. Někdy jsou to jen drobnosti, ale ty mohou být naprosto zásadní a pomohou nám v lepším soužití s autem a dosažení vyššího komfortu. Pojďme se podívat na praktické věci dostupné na trhu, které mohou tyto požadavky splnit.

Snadnější údržba kufru

A začněme hned u nákladového prostoru, tedy kufru. Zvlášť v létě, kdy je doba dovolených, a my vyrážíme ať už třeba autem k moři, nebo na chatu, či prostě jen s rodinou na prodloužený víkend nebo jednodenní výlet, tak se nám mohou velmi hodit třeba takové vany do kufru. O co se vlastně jedná? Pomohu vám jednoduše vylepšit vlastnosti nákladového prostoru. A to zejména proto, že nabízejí:

  • Zabránění možnosti poškození kufru
  • Snadné udržování čistoty v kufru
  • Zamezení svévolného pohybu nákladu

Do kufru dáváme vždy spoustu věcí, které by mohly poškodit jeho vnitřní prostor, poškrábat nebo proděravět čalounění. Právě tyto gumové podložky jsou velmi vhodnou ochranou. Navíc jsou snadno omyvatelné a už tedy nebude nikdy problém mít v kufru čisto. Jsou prevencí proti zašpinění čalounění, ze kterého bychom nečistoty dostávali obtížně.

Gumový povrch pak zajistí, že se žádný náklad nebude v kufru svévolně posouvat v každé zatáčce. Kromě toho existují pro různé typy aut, takže dokonale padnou přesně do vašeho kufru. Jsou také v různých barvách, takže je můžete sladit s čalouněním.

Efektivní topení v zimě

Pak tady máme další praktickou vychytávku, která by určitě neměla ujít vaší pozornosti. Ta vám pomůže především v zimě, kdy je hlavně důležité si v autě co nejrychleji zatopit. K tomuto účelu slouží zimní clona do masky chladiče. Otvor v přední části vozu má své opodstatnění v létě, kdy přivádí proud vzduchu do motoru a pomáhá s jeho chlazením. V zimě je však tato funkce vcelku zbytečná. Motor je nadměrně ochlazován a pomaleji se dostane na provozní teplotu, proto vám také pomaleji začne auto topit. Toto je samozřejmě nežádoucí a clona vám pomůže tomu zamezit.

 
51Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..