Právě teď je správný čas na hledání vlastního bydlení. Jak na to?

Právě teď je správný čas na hledání vlastního bydlení. Jak na to?

Ceny nemovitostí stále stoupají, takže každý měsíc, který čekáte, znamená další výdaje navíc. Pokud si chcete pořídit vlastní bydlení, právě teď je ta vhodná chvíle. Hypoteční úvěry jsou stále nízko a v nabídce se objevují nové inzeráty poměrně často. To ale za pár dalších měsíců nemusí být pravdou. Jak to tedy udělat, když si chcete pořídit vlastní bydlení?

Nový či starší dům

Pokud je vaším snem bydlet v domě, bude právě tohle kategorie inzerátů, na které se musíte zaměřit. V závislosti na vašich finančních možnostech si také ujasněte, jestli hledáte novostavbu, nebo spíše starší dům určený k rekonstrukci. Ten však může nabídnout velmi zajímavou lokalitu. Domy na prodej v širším okolí větších měst mohou být levnější, ale musíte počítat s dojížděním. Pamatujte také na to, že prodej domu je vždy potřeba pořádně ověřit, ať víte, do čeho jdete.

Hledání bytu ve vysněné lokalitě

Z pohledu údržby i případných oprav jsou jednodušší variantou byty. Prohlédněte si byty na prodej ve vybrané lokalitě. Jestli zde zrovna není žádná nabídka, která by vás zaujala, nezapomínejte pravidelně sledovat novinky. Prodej bytu je v dnešní době poměrně lukrativní záležitost a zajímavé nabídky za dobrou cenu jsou pryč opravdu rychle. Mějte vysledované různé inzertní portály a nastavte si případně hlídacího psa, který vás upozorní na nové byty na prodej podle zadaných kritérií.

Mějte vše připravené dopředu pro rychlou reakci

Aby bylo případné vyřizování získání bydlení jednodušší, je dobré mít předem schválený limit na hypoteční úvěr. Dopředu si připravte také veškeré podklady, které je potřeba doložit z vaší strany. Usnadníte tím celou transakci a majitel se může rozhodnout právě pro vás, protože bude vědět, že samotný proces prodeje nezabere tak dlouho.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..