Pravidla BOZP pro malé rodinné penziony a hotely

Pravidla BOZP pro malé rodinné penziony a hotely

Pravidla BOZP pro malé rodinné penziony a hotely

Být podnikatelem není vůbec nic snadného. Člověk musí splňovat mnoho povinností a věcí, při jejichž nevyřešení hrozí obrovské pokuty. Velké pokuty hrozí hlavně v případě, pokud nemá firma nebo živnostník vyřešené BOZP. Bezpečnost práce však zůstává mnohým lidem neznámá, právě ti jsou však díky své neznalosti nejvíce ohroženi a v případě kontroly jim jsou uděleny pokuty sahající i do několika set tisíc korun, ne-li do milionů korun.

Povinnost mít vyřešené BOZP mají opravdu jak živnostníci, tak velké firmy a podniky (ani hotely a penziony nejsou výjimkou). Zaměřme se proto nyní na to, co musí mít z BOZP vyřešené hlavně malé rodinné penziony nebo případně velké hotely.


Pravidla BOZP pro penziony a hotely

Ať už malý rodinný penzion nebo velký hotel – v každém případě musí mít vyřešeno několik věcí z BOZP, které bude případná kontrola kontrolovat. Je třeba mít vyřešený a zpracovaný provozní řád, kde budou obsaženy například podmínky činnosti nebo zásady prevence vzniku infekčních a jiných onemocnění. Také je třeba pohlídat si všechnu dokumentaci týkající se práce s elektrickými nebo plynovými zařízeními, mimo jiné mějte pod dohledem dokumentaci týkající se práce v kuchyni.

Udržování pořádku také spadá do BOZP stejně jako dodržování požadavků o pracovním prostředí.

S BOZP si nechejte poradit

Nemusíte však být na BOZP sami. Je možné si nechat poradit, dokonce je možné si najmout firmu, která se o BOZP a vše, co s tím souvisí, postará. Takovou firmou je firma Extéria, která vás zastoupí i v případě, že kontrola přece jen zaklepe na dveře vašeho podniku.

Na internetu najdete hromadu kladných referencí a recenzí firmy Extéria, v nichž jsou obsaženy zkušenosti klientů. Klienti vyzdvihují hlavně nízké ceny za kvalitní služby nebo telefonickou podporu a skvělé zastoupení v případě kontroly z OIP.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..