Jak na precizní úklid pracoviště

Jak na precizní úklid pracoviště

Pořádek je na jakémkoli pracovišti nesmírně důležitý. Pokud se jako majitel firmy procházíte výrobou nebo kancelářskými prostory a vidíte nepořádek, šijí s vámi doslova všichni čerti. Pokud jdete s obchodními partnery, situace je o to horší. Právě proto je zapotřebí úklid řešit co nejefektivněji a nejlevněji. My se v následujících řádcích soustředíme na to, co byste všechno měli udělat pro maximální čistotu pracovního prostředí.

Vlastní síly, nebo profesionálové?

Některé firmy řeší úklidové služby tak, že zaměstnávají přímo své lidi, již se této práci věnují. Například ve státní správě se jedná o tradiční záležitost. Vlastní uklizečky mají školy, úřady a mnohdy i zdravotnická zařízení. U soukromých firem se vyplatí vsadit na služby profesionálů. Platit za zaměstnance ještě zdravotní a sociální pojištění není příliš ekonomické. Navíc zaměstnavatel nemá jistotu precizně odvedené práce. Specialisté na úklid se o vše postarají.

Co všechno pojímá úklid firemních prostor?

V první řadě je zapotřebí úklidové služby rozdělit na dva typy. Jedná se především o pravidelné činnosti, jež je nezbytné vykonávat pro čistotu pracovního prostředí. Z těch bychom měli jmenovat hlavně stírání podlahových ploch, výměnu hygienických prostředků na toaletách anebo utírání prachu. Druhým typem úklidu je ten dlouhodobý nepravidelný. Sem spadá především umývání oken a sezonní činnosti typu sekání trávy, udržování zeleně nebo odklízení sněhu.

Profesionálové se spoustou zkušeností

Mezi nejznámější úklidové firmy se řadí bezesporu společnost Complex. Ta na trhu působí již více než 25 let a nabízí velmi komplexní portfolio služeb. Mimo již zmiňované služby poskytuje také precizní čištění koberců. Spolehnout se u ní budete moci na individuální přístup a na neustálý monitoring kvality služeb. Vaše pracoviště tak bude jako ze žurnálu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.