Jak předcházet křečovým žilám?


Jak předcházet křečovým žilám?
Jak předcházet křečovým žilám?

Chcete-li mít krásné a odpočaté nohy, musíte jim dopřát správnou péči. Samozřejmostí by měla být pravidelná návštěva pedikérky, specializovaných masáží, ale také pár maličkostí, které pro své nohy můžete udělat, aby byly zdravé a pokud možno bez křečových žil.

Hlídejte si váhu

Jednou z hlavních příčin, která je odpovědná za vznik křečových žil, je nadváha. Snažte se udržovat optimální váhu, neboť každé kilo navíc, které přiberete je zátěží nejen pro klouby, ale rovněž pro oběhový systém.

Kontrola nohou

Snažte se své nohy pravidelně kontrolovat, čímž můžete křečové žíly odhalit již v počátku a začít tak dříve řešit případné problémy s nimi.

Neignorujte signály nohou

Jestliže jste již objevili první křečové žíly nebo metličky, či máte pocit, že jsou vaše nohy často oteklé a unavené, pak byste si měli v lékárně pořídit speciální přípravek, jenž obsahuje výtažky z vinné révy a jírovce maďalu. Mají příznivý vliv na pružnost, průchodnost a pevnost cév i žilek.


Pohyb je důležitý

Pravidelný pohyb je základ, nejen že uděláte něco pro své zdraví, ale také pro nohy. Klidně stačí jen svižná chůze, hlavně když se vám rozproudí krev a protáhnou svaly. Můžete zkusit aquaerobic nebo nordic walking, ten si dokonce můžou dopřát i ti jedinci, kteří mají potíže s klouby či omezenou hybnost.

Méně solit

Jakmile přijímáme v potravě příliš mnoho soli, začíná naše tělo zadržovat vodu, což může přispívat i k otoku nohou. Proto se snažte kontrolovat množství soli, které za den přijmete.

Vyhýbejte se cigaretám

Cigarety a toxiny, které se jejich prostřednictvím dostávají do těla, mohou značně zhoršovat krevní oběh, a tím také stav křečových žil.

Porada s odborníkem

Nezáleží na tom, jestli se nejdříve poradíte s profesionální pedikérkou, jak vhodně ošetřit chodidla nebo navštívíte lékaře, aby vám pomohl s křečovými žilami, důležité je, že vaše nohy budou pod dohledem a dostane se jim patřičné péče. Mějte na paměti, že nohy vás budou nosit do konce života a jsou pro vás zcela nepostradatelné, takže si zaslouží to nejlepší.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..