Přenechte vedení účetnictví specialistovi

Přenechte vedení účetnictví specialistovi

Pro velké firmy je specialista, který se jim stará o účetnictví, samozřejmostí. Majitelé menších firem a živnostníci mohou váhat, zda si ho budou spravovat svépomocí, nebo někoho osloví. A co vy? “Bojujete” s tím sami? Možná zrovna uvažujete, že si najdete odborníka.

Mám si vést účetnictví svépomocí?

Nejdříve si pojďme odpovědět na otázku, jestli opravdu na účetnictví související s vašim podnikáním stačíte, nebo je lepší někoho vyhledat. V první řadě záleží na tom, jak složité bude. Nejjednodušší je, pokud uplatňujete výdaje paušálem. Zaznamenáváte jen příjmy a o výdajích evidenci nevedete. Zkrátka od příjmu odečtete určité procento dle vykonávané činnosti, nejčastěji to bývá 60 %. V takovém případě to určitě zvládnete sami, maximálně si najdete někoho na vyplnění daňového přiznání podávaného jednou ročně.

Uplatňujete výdaje podle skutečnosti, jste plátcem DPH, či máte další povinnosti? Pak je lepší spolupráci s odborníkem minimálně zvážit.

Vedení účetnictví specialistou

A jak je to s vaším „papírováním“? Možná byste se dokázali v některých „věcech“ zorientovat, ale jako laik máte větší pravděpodobnost, že se dopustíte chyby, kterou vám případná kontrola z finančního úřadu jen tak neodpustí. Navíc pro vás bude zřejmě efektivnější věnovat se vašemu podnikání a neztrácet drahocenný čas jinými činnostmi.

Také jste po zvážení všech aspektů dospěli k tomu, že si najdete odborníka na vedení účetnictví? Teď ještě vybrat toho správného. Zajímejte se o jeho reference, dobu působení na trhu a důležité je i to, jaký z něho budete mít dojem. Nezapomínejte, že se mu chystáte svěřovat citlivé informace. V neposlední řadě se zajímejte o konkrétní služby. Nabízí vše, co potřebujete? Ujasněte si rovněž, jestli chcete spolupracovat s jednotlivcem, nebo firmou.

Přenechte i vy starosti s vedením účetnictví někomu jinému a věnujte se naplno svému podnikání.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..