Jak připravit psí boudu na zimu?

Jak připravit psí boudu na zimu?

Jak připravit psí boudu na zimu?

Pokud psa chováte po celý rok venku, budete mu muset jeho obydlí přizpůsobit pro nadcházející zimu. Přestože je pes zvyklý být celoročně venku a zatím ještě taková zima není, může se to ze dne na den změnit a vašemu psovi pak bude zbytečně chladno.

Pes chovaný v bytě to má jednoduché, ale ten, který žije venku, potřebuje, aby jeho majitel vše připravil včas dříve, než uhodí mrazy.

Zateplení psího obydlí

Klasické psí boudy už se sice mezi majiteli psů tolik nevyskytují, neboť daleko oblíbenější je v současnosti venkovní kotec, ve kterém pes přebývá, ale psí obydlí musíte nachystat na zimu (tedy zateplit), bez ohledu na to, jestli je to kotec nebo bouda.

Izolace a strava

Vhodnou a velmi účinnou izolací je například polyester. Mějte na paměti, že je boudu nutné zateplit tak, aby teplota uvnitř neklesla pod 5°C.

Před zimou je dobré psa trochu vykrmit, aby nabral nějaký tuk, čímž bude lépe regulována teplota jeho těla. Ideální je, když přibere zhruba dvě kila.

Pravidelné procházky

I když je pes neustále venku, neměli byste zapomínat na jeho venčení a chodit s ním na pravidelné procházky každý den (což neplatí jen v zimě, ale po celý rok). Když jsou velké mrazy, je lepší chodit častěji na kratší dobu. Důležité je, aby se pes při každé vycházce proběhl a zahřál.

Příliš nízké teploty

Jakmile venkovní teploty klesnou pod -12°C, je nutné psa přestěhovat do garáže nebo do sklepa. Vybrat můžete jakékoliv místo, kde je aspoň trochu tepleji. Samozřejmě můžete pejska vzít i domu, ale riskujete, že pak bude na pobyt venku choulostivý. Jeho přestěhování je důležité, protože při takto nízkých teplotách, je i dobře zateplená bouda zcela nedostatečná k jeho přebývání. Nezapomínejte pravidelně kontrolovat misku s vodou, jestli není zamrzlá. Můžete také pořídit termomisky.


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..