Připravte se na roční zúčtování daně včas

Připravte se na roční zúčtování daně včas

Připravte se na roční zúčtování daně včas

Blíží se doba, kdy musíme přiznat naše výdělky a zaplatit z nich daň. Buďte chytří a nechte si vrátit peníze, které vám patří.

Termín, který se vyplatí znát

1.4.2019 – datum, které si zapište červeně. Nejpozději v tento den musí vaše daňové přiznání přistát na stole finančního úřadu. Když do 1.4.2019 dojdete na finanční úřad a předáte vaše daňové přiznání paní za přepážkou, máte splněno. Pokud se na FÚ vydáte právě v tento datum, počítejte s tím, že si postojíte ve frontě. Češi totiž mají v oblibě věci nechávat na poslední chvíli.

Není čas, ztrácet čas

Čím dřív však dáte do hromady své daňové přiznání, tím dřív se dočkáte případného přeplatku. Zároveň budete mít dostatek času doplnit potřebné údaje, když finanční úřad objeví nějakou tu chybku.


Požádejte o radu odborníka

Nikdo z nás není neomylný. Nejste si jisti, jak má daňové přiznání vypadat? Vyhledejte pomoc zkušené osoby. Na trhu se objevuje nespočet účetních či daňových poradců, kteří vám se zpracováním pomůžou. Zároveň vám sdělí, na co vše máte nárok, co vše si z daní můžete odečíst, oceníte i kompatibilitu s českými zákony. I zde je však potřeba myslet na slavné: „Kdo dřív přijde, ten dřív mele.“ S blížícím se koncem března vás mohou někteří odborníci odmítnout.

Uplatněte slevy na dani

Máte hypotéku na svůj vysněný domov, životní pojištění nebo chodíte darovat krev? Přineste své účetní všechny potřebné dokumenty a odečtěte si je z daní. Další složkou, která vám dovolí odečet daně je tzv. sleva na manželku.

Peníze navíc do rodinného rozpočtu

Pokud žijete ve společné domácnosti a jste manželé, zároveň hrubý příjem jednoho z manželů nepřesáhl hranici 68 000 Kč, můžete uplatnit slevu na manželku či manžela. Celková sleva tak může dosáhnout téměř 25 000 Kč, a to už je v daňovém přiznání znát.

A kdy začínáte řešit daňové přiznání vy?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..