Pro koho jsou určeny potravinové doplňky

Pro koho jsou určeny potravinové doplňky
Pro koho jsou určeny potravinové doplňky

Známá poučka praví, že základním předpokladem k tomu, aby mělo tělo dostatek všech potřebných složek a netrpělo nedostatkem jakékoliv z nich, je vyvážená strava. To je jistě pravda, občasnému nedostatku té či oné složky se však občas vyhnout nelze. V takovém případě je potom její doplnění prostřednictvím potravinových doplňků žádané a naprosto na místě.

Vyvážená strava

Naše tělo potřebuje pro své fungování správnou kombinaci všech živin. Patří mezi ně především bílkoviny neboli proteiny, tuky, sacharidy, vláknina, vitamíny, minerály či stopové prvky.

Jestliže v dřívějších dobách neměli lidé přísun všech živin proto, že neměli přístup k dostatečně pestré stravě, dnes je důvod jiný. Je jím uspěchaný životní styl spojený s konzumací polotovarům nepravidelnou stravou, nedostatkem pohybu i přemírou stresu. Na druhé straně spektra potom naopak stojí lidé velmi aktivní, amatérští i profesionální sportovci nebo lidé těžce manuálně pracující.


Pro obě tyto skupiny je na místě doplnit chybějící složky za pomoci potravinových doplňků.

Potravinové doplňky

Trh je plný nejrůznějších potravinových doplňků všeho druhu. Typicky se jedná o multivitaminové směsi, minerály, kloubní výživu i některé výtažky z rostlin obsahující směsi nejrůznějších účinných látek.

Forma, ve které člověk potravinové doplňky přijímá je přitom velmi důležitá. Vstřebávání jednotlivých složek je komplexní věc a většinou se na něm podílí i složky ostatní. Právě proto je lepší volit přírodní produkty, které mají komplexní složení a jednotlivé složky se vzájemně doplňují a tím narůstá jejich účinnost.

Přírodní potravinové doplňky přitom nemusí být vždy drahé. Často je lze v rámci slevových a promo akcí pořídit výrazně levněji než obvykle. Kupony jako prozdravi slevový kupon jsou ideální cestou k úspoře. Přírodní potravinové doplňky jsou ale i v nabídkách velkých řetězců a leckdy stačí projít si akční leták kaufland.

Zdroj obrázku:
marilyn barbone / Shutterstock.com

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..