Proč by se zlaté mléko mělo stát i součástí vaší rutiny?

Proč by se zlaté mléko mělo stát i součástí vaší rutiny?
Proč by se zlaté mléko mělo stát i součástí vaší rutiny?

Už samotný název zlaté mléko v nás vyvolává dojem, že jde o nějaký magický lektvar. A skoro ano. Zlaté mléko má tolik kladných účinků – posiluje mozek, imunitu, srdce, je prevencí proti rakovině, dodá vám energii, nebo vás naopak večer ukolébá ke spánku. Mimo jiné podporuje hubnutí.

Zlaté mléko je nápoj, který k nám přichází z Asie. Tam ho pijí už po dlouhá léta a nemohou si ho vynachválit.

Proč se mu říká zlaté mléko?

Jeden pohled stačí, abyste pochopili. Zlaté mléko svůj název dostalo kvůli barvě. Jedná se totiž o zlatavý mok. Nečekejte nic složitého, stačí ohřát trochu mléka dle vlastního výběru (kravské, mandlové, ovesné či jakékoliv jiné) a přidat do něj zázračnou směs koření. Tím kořením je konkrétně:

  • kurkuma – koření s celou řadou antibakteriálních a protizánětlivých účinků,
  • černý pepř – podporuje účinnost kurkumy a působí proti nachlazením,
  • skořice – dodává výtečnou vůni a chuť,
  • zázvor – vypálí bacily.

Veškerá koření je samozřejmě nutné použít ve vhodném poměru. Pokud jej neodhadnete, celková chuť zlatého mléka asi nebude příliš příjemná. Právě proto si spousta lidí pořizuje raději hotovou směs. Směs Zlaté mléko kurkuma pořídíte například v e-shopu Woldoshop.cz. Pak už vám bude stačit jen ohřát mléko a rozmíchat v něm čajovou lžičku této směsi koření.

Kdy a jak často ho pít?

Zlaté mléko – jak často pít je obvyklý dotaz. I když se může zdát zázračné, raději to s těmi zázraky nepřehánějte, kurkumou byste se totiž mohli předávkovat. Denně byste jí neměli přijmout více než zhruba 5 gramů, jedna sklenice zlatého mléka s jednou čajovou lžičkou směsi je tedy dostatečná denní dávka. Můžete si ji dopřát ráno místo kávy, nebo naopak večer před usnutím, příjemně vás uklidní.

Proč ho vlastně pít?

Na závěr ještě uvedeme pár benefitů zlatého mléka. Kurkuma je prevencí rakoviny, snižuje hladinu cholesterolu a zmírňuje bolesti kloubů. Pepř předchází onemocněním dýchacích cest, srdce a zubů. Kombinace všech koření podporuje trávení, zmírňuje stres, napomáhá k hezčí pleti. Snažíte se shodit pár kilo? Nezapomeňte, že zlaté mléko hubnutí napomáhá. Potřebujete ještě víc důvodů, proč pít zlaté mléko?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..