Proč je dobré číst?


Proč je dobré číst?
Proč je dobré číst?

Někteří lidé jsou schopni utratit stovky i tisíce korun za nové knihy jen z toho důvodu, že se jim líbí jejich vůně. Jiní jsou přímo vášnivými čtenáři a každá nová kniha je pro ně duševní potravou. Samozřejmě existují i lidé, kteří čtou, jen když je to nutné nebo vůbec.

Čtení by mělo být nedílnou součástí každého z nás, protože má vliv na spoustu věcí.

Odbourávání stresu

Obecné platí, že když čteme, zlepšujeme si tak soustředění a zlepšujeme paměť. Podle studií je dokázáno, že nám stačí jen šest hodin čtení, aby se zklidnil tep a uvolnilo svalové napětí. Ke zlepšování paměti dochází díky tomu, že se musíme soustředit na to, co vlastně čteme. Když vás navíc nějaká kniha zcela pohltí, dokážete se tak odtrhnout na celou dobu četby od okolního světa a tím za nějaký čas posílit pozornost.


Slovní zásoba

Pravidelným čtením můžete snadno pochytit i takové výrazy, které buď neznáte, nebo jste je někdy letmo zaslechli. Obohatíte tak svou slovní zásobu, což vám usnadní lépe vyjádřit své vnitřní pocity a také budete moci snadněji vysvětlit, co chcete či potřebujete. Usnadní vám to komunikaci s lidmi ve vašem okolí a jejich porozumění bude mnohem lepší.

Rozšiřte si obzory

Je dokázáno, že lidé, kteří často nebo pravidelně čtou, mají o hodně větší zájem o oblasti, jako je hudba, umění, návštěvy výstav, koncerty a podobně. Zároveň mají tyto jedinci více vyvinutý soucit a daleko častěji přispívají na charitativní účely, stejně tak pomáhají i lidem kolem sebe.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..