Proč je pomalý počítač


Proč je pomalý počítač
By: Microsoft Sweden
Proč je pomalý počítač

Každého z nás může vytočit, když je počítač pomalý. Jak ale na takovou situaci zareagovat? Čím to, že počítač byl dříve rychlý, a dnes se sotva zapne? Pojďme se na tuto tématiku podívat trošku více zblízka.

Aktualizace

Často se uživatelům operačního systému Windows stane, že je počítač z ničeho nic pomalý. Zde se může jednat o aktualizace, které jsou potřebné nainstalovat pro správný běh počítače. Stačí, když přes „Start“ zadáte „Update“ a dáte hledat. Počítač vás automaticky odkáže do centra aktualizací, kde můžete zvolit „Aktualizovat“. Po úspěšné aktualizaci se počítač restartuje a uvidíte, že rozdíl v rychlosti může být velice markantní.

Vir

Další možností, proč je váš počítač pomalý, je virus. Pokud máte jakýkoli antivirový program nainstalovaný ve vašem počítači, můžete zkusit svůj počítač pomocí něj zkontrolovat. Pokud ale žádný antivirus nainstalovaný nemáte, může to být skutečný problém. Můžete vyzkoušet některé trialové verze placených programů, nebo si můžete stáhnout Avast, který je nejen od českých programátorů, je ale také zcela zdarma.


Příliš málo místa

Může se stát, že jste zapáleným milovníkem filmů a seriálů. Proto se občas stane, že váš harddisk je tak přehlcený všemi soubory, filmy a programy, že už zkrátka počítač nestíhá žádné nové úkoly a může se tak značně zpomalit. Proto byste měli svůj harddisk promazat, počítač restartovat. A tadá, počítač je hned rychlejší.

Stáří stroje

Někdy nepomůže žádné opatření, jako aktualizace operačního systému, vymazání všech virů či promazání souborů. Stejně, jako vše ostatní, i počítač má své stáří, a může se stát, že některé komponenty vašeho stroje jsou již přestárlé. Často ale nemá smysl tyto komponenty měnit, protože by vás to stálo víc, než nový počítač.

Prach

Poslední možností pomalosti vašeho stroje může být právě prach, který brání větráčkům ochlazovat některé důležité součásti počítače. Pokud si na to troufnete sami, určitě počítač otevřete a například fénem vyfoukejte prach, přidejte také vyškrabání prachu z některých hůře dostupných míst například špejlí. Dbejte opatrnosti, abyste součástky nepoškodili a v žádném případě nezkoušejte počítač vysávat!

Doufám, že se vám návod na zrychlení počítače líbil a že jste alespoň něco z toho úspěšně použili.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..