Proč jíst banán?


Proč jíst banán?
Proč jíst banán?

Spousta lidí tvrdí, že se po banánech přibírá na váze, což není pravda. Banány pomáhají snižovat tělesnou váhu, chrání proti depresím, usnadňují spánek a celkově prospívající celému tělu.

Zažene hlad

Pokud Vás přepadne v průběhu dne či večer hlad a vy byste byli schopni sníst cokoliv, pak zvolte banán. Stačí jeden za den, nejlépe dopoledne a vlčí hlad bude fuč. Banány si dopřejte ráno, nebo dopoledne, večer se jim raději vyhněte. Můžete si připravit i banánový koktejl.

Očista těla

Díky obsahu pektinu, jsou banány skvělé na čistění krve. Zároveň na sebe dokážou navázat přebytečnou vodu a odvést ji z těla ven. Pravidelná konzumace zajistí, že se Vám nebudou tolik ukládat tuky, čímž můžete klidně pár kilo shodit. Nejezte však banány před spaním, protože jsou plné cukru.


Hormon štěstí

Špatnou náladu i zbytečné deprese zažene banán. Obsažený tryptofan v těle vytváří serotonin (hormon štěstí). Takže ať se bude dít cokoliv, zůstanete v klidu.

Nerušený spánek

Vedle pocitu štěstí dokáže serotonin uklidnit a přinutit tělo relaxovat, to je výhoda hlavně v nočních hodinách. Váš spánek bude hluboký, nic Vás nebude rušit a budete spát až do rána. V noci Vás nebude trápit úzkost, nebudete neklidní.

Lepší zrak a pleť

Banány mohou prospět také Vašemu zraku a pleti, to vše díky betakarotenu. Pomáhá s ochranou buněk a regeneruje je. Lutein s vitaminem A zas brání degenerativním změnám.

Zuby a kosti

Obsažený vápník vyživuje a zpevňuje svalovou hmotu, ale zároveň prospěje kostem, kloubům a zubům.

Když někdy pocítíte únavu, snězte banán a dopřejte svému tělu čas na regeneraci. Dobré je konzumovat banán ke snídani, nejlépe v podobě mléčného koktejlu.

  • Oloupaný banán vhoďte do mixéru, zalijte 1 sklenicí mléka a důkladně rozmixujte dohladka. Budete zasyceni celé dopoledne, navíc energii z banánu budete moci čerpat ještě večer.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..