Proč jíst opuncii?

Proč jíst opuncii?

Proč jíst opuncii?

Pro někoho je to značně zvláštní a tak trochu divné ovoce. Plod je malý, oválný, barva žlutočervená a ještě má na sobě divné černé tečky. Vypadá sice nedůvěřivě, ale chutná dobře.

Opuncie neboli kaktusový fík se loupe jako banán, protože slupka se nikdy nejí. Nejlepší je nechat ji několik hodin ponořenou ve studené vodě, aby se loupala snadněji. Proč ji vlastně jíst?


  • Posilování imunity – vzhledem k tomu, že opuncie obsahuje vitamin C, jehož množství pokryje skoro 30% doporučeného denního příjmu.
  • Snižování cholesterolu a krevního tlaku – v opuncii najdete také draslík a vlákninu, které jsou skvělou prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním. Pomáhají chránit cévy proti zanášení a tím účinně předcházet mozkové mrtvici a infarktu.
  • Pomoc se žaludečními potížemi – kaktusový fík obsahuje rostlinný sliz, jenž chrání nejen sliznici žaludku, ale zároveň celého trávicího ústrojí. S čistěním střev pomáhá právě vláknina, která rovněž navozuje pocit sytosti.
  • Pomoc s hubnutím – opuncie má velmi unikátní složení, stejně jako poměr vitaminu a enzymů, díky tomu dokáže zachycovat tuky a značně ztížit jejich ukládání v těle.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.