Proč zvolit jako formu financování vozu operativní leasing?


Proč zvolit jako formu financování vozu operativní leasing?
Proč zvolit jako formu financování vozu operativní leasing?

Jak funguje leasing? Operativní leasing je oblíbenou formou financování vozů, a to jak pro soukromé osoby, tak pro podnikatele. Oběma skupinám přináší mnoho výhod, mezi které patří například fixní měsíční náklady, bezstarostný provoz vozu i nulová akontace, která při automobilu na úvěr mnohdy činí až 30 procent.

Operativní lízing je skvělou možností zajištění vlastní mobility bez nutnosti skládat větší finanční obnos na akontaci. Automobil sice nevlastníte, ale zato jistě oceníte, že leasingová společnost se o vše postará za vás.

Operativní leasing pro firmy a OSVČ

Pro firmy a podnikatele je nespornou výhodou skutečnost, že celá výše jednotlivých plateb operativního leasingu, je plně odečitatelným daňovým nákladem. V jednotlivých platbách je již zároveň zahrnuta silniční daň.


Operativní leasing pro soukromé osoby

Soukromé osoby oceňují zejména bezstarostný provoz automobilu, který není starší než 5 let. V případě, že si automobil za dobu trvání leasingové smlouvy oblíbíte natolik, že se ho nebudete chtít vzdát, leasingové společnosti zpravidla dávají svým klientům možnost odkoupení vozů za zůstatkovou cenu. V případě operativního leasingu jsou již pravidelný servis, povinné ručení a další služby zahrnuty ve fixních měsíčních splátkách.

Jak vybrat leasingovou společnost?

Pokud uvažujete o financování vozu na operativní leasing, vybírejte ze společností, které mají stabilní finanční zázemí. Důležité jsou také doplňkové služby. Patří do nich individuální pojištění, možnost předčasného ukončení smlouvy, atd. Při výběru leasingové společnosti proto pečlivě srovnejte služby i zázemí společnosti. V České republice například doporučujeme společnost Hertz Lease, která má s operativním leasingem dlouholeté zkušenosti, působí téměř po celé Evropě, a má velice stabilní zázemí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..