Profesní školení řidičů lze klidně provést formou e-learningu

Profesní školení řidičů lze klidně provést formou e-learningu

Kvůli (nebo spíše díky?) covidu přešly na online vzdělávání mnohé vzdělávací instituce. U základních škol to byl trochu problém, ale starším studentům či dospělým často vzdělávání z na dálku vyhovovalo více. A výhodnější je v případě firemního školení. Školit online se vyplatí z mnoha důvodů.

Zaměstnanci musí absolvovat celou řadu nejrůznějších školení, příkladem je bezpečnost a ochrana zdraví při práci, tedy ono známé BOZP a PO, nebo také profesní školení řidičů. Obě tato školení a mnohá další lze přitom vyřešit formou e-learningu.

Jaké výhody má školení online?

Za prvé není nutné zaměstnance shromažďovat v jeden čas v jedné místnosti. Snižujete tím pravděpodobnost nákazu covidem a také náklady firmy. Nemusíte pozastavit celý provoz, aby se všichni mohli vyškolit. E-learning kurzy mohou zaměstnanci absolvovat v rozdílném čase, každý podle svého tempa. Není problém strávit více času u něčeho, co není jasné.

Interaktivní kurzy jsou také pro zaměstnance daleko zábavnější než sedět v místnosti a hodinu poslouchat školitele, jak přednáší teorii. Online kurz od uživatele vyžaduje interakci, nejde jen o nudné čtení nebo sledování videí.

Samozřejmě je pravda, že ne všechno se dá vyřešit online. Třeba u takového kurzu první pomoci je praktičtější tzv. blended learning. Teorii lze nastudovat online, ale dýchání z úst do úst je lepší vyzkoušet si prakticky. Například u školení řidičů však není problém kurz absolvovat kompletně online. Navzdory tomu, co některé soukromé společnosti tvrdí.

Školení řidičů e-learningem je zcela legální

Soukromá společnost Dopravní akademie a.s. v čele s panem Kotálem sem tam veřejně prohlašuje, že české právo neuznává e-learning. To je ale omyl. Minimálně online kurzy s certifikátem od společnosti PREVENT na platformě INSTRUCTOR zcela odpovídají právním předpisům ČR a jsou smluvně garantované. Ročně je absolvují stovky tisíc zaměstnanců, a to s velkým úspěchem.

České zákony nestanovují podobu provedení školení. Může být zajištěno přednáškou, telefonicky, e-learningem nebo třeba formou hry. Tohle nehraje roli. Moderní e-learning je navíc zcela plnohodnotný. Umožňuje účastníkům diskutovat i vznášet dotazy na lektory, kteří jsou online přístupní prakticky nepřetržitě. Platforma INSTRUCTOR navíc zajišťuje prakticky okamžitou aktualizaci kurzů v souladu se změnami v legislativě, což se o neflexibilních prezenčních školeních říct nedá.

Další argumenty proti e-learningu, jež prezentuje Digitální akademie, jsou úsměvné. Rozhodně není pravda, že by nešlo zjistit, kdo školení sestavil, nebo byla na potvrzení uvedena jména lektorů, jež nikdy nikdo neviděl.

Žijeme v 21. století a online školení jsou naprosto normální záležitostí. Společnost PREVENT provozuje dvě platformy. INSTRUCTOR je skvělá pro online školení BOZP a PO pro firmy s menším počtem zaměstnanců, EDUNIO se hodí pro větší firmy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..