Jak prospívá pálivé koření?

Jak prospívá pálivé koření?

Jak prospívá pálivé koření?

Léčivé účinky chilli papriček i dalších ostrých a kořeněných pokrmů známe všichni. Velmi pozitivní vliv mají na redukci váhy, čištění pleti, vylepšení zubů, omlazení a v neposlední řadě jsou vhodnou prevencí proti nachlazení. Jak ostré potraviny pomáhají?

Ostrá koření, ke kterým patří třeba chilli papričky, kari koření, kajenský pepř a další, stejně jako různá dochucovadla, mají velmi blahodárné účinky na naše zdraví i krásu. Pravidelným užíváním pomůžete nejen svému zdraví, ale zároveň své postavě a pleti.

Pomoc s pocením

Vzhledem k tomu, že pálivá jídla otevírají póry, začne se tělo rychle potit a tím i ochlazovat. Po několika minutách pocení přestane a budete se cítit dobře. To je také důvod proč lidé žijící v tropických oblastech konzumují ostrá jídla. Zkuste si, až vám bude horko dát pálivou polévku místo zmrzliny a uvidíte, že horko přejde.

Hubnutí

Chilli papričky obsahují kapsaicin, který povzbuzuje činnost metabolismu. Díky tomu dochází k rychlejšímu spalování kalorií, takže si budete moci sem tam dát i něco sladkého. Další výhodou je lepší a mnohem rychlejší rozklad všech tučných jídel. Je to díky tomu, že žaludek vyrábí díky kapsaicinu větší množství žaludečních šťáv a žlučník zase více žluči.


Čisté zuby a pleť

Zásluhou vyšší produkce žaludečních šťáv budeme nejen rychleji trávit, ale skvěle se vyčistí střeva. Dobře fungující trávení se postará o zlepšení stavu pleti i zubů. Po zvýšeném pocení se sice může tvořit více mazu, ale nebudou vám po něm naskakovat pupínky, spíš naopak. Pálivá jídla také podporují tvorbu slin, což přispívá k lepšímu a efektivnějšímu čištění ústní dutiny a zubů.

Zlepšení nálady

Bez ohledu na náladu vám chilli papričky mohou vykouzlit úsměv na rtech. Díky obsahu kapsaicinu dochází k vyplavování endorfinů a serotoninů, jež mají vliv na naši náladu. Po konzumaci chilli papriček se budete cítit šťastní.

Lepší spánek

Pravidelný spánek zajistí mladiství vzhled a zářivou pleť. Je dokázáno, že konzumací ostrého koření je podporován kvalitní a hluboký spánek. Pokud chcete spát lépe, stačí do každého pokrmu přidat dvě až tři špetky ostrého koření.

Detoxikace organismu

Chilli papričky a různé druhy barevné zeleniny jsou bohaté na antioxidanty. Jejich zásluhou se pročistí organismus a tělo se zbaví škodlivých látek. Tyto potraviny pomohou s restartem vašeho těla a urychlí spalování tuků. Důležitý je také obsah vitaminu C a betakarotenu, který vám usnadní opalování a zároveň zajistí, že vám opálení déle vydrží.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..