Průmyslové váhy mají široké uplatnění. Jaké druhy existují?


Průmyslové váhy mají široké uplatnění. Jaké druhy existují?

V průmyslovém segmentu se používají specifické váhy, které mají široké uplatnění. Setkáte se s několika různými druhy, jako jsou váhy silniční statické, kolejové, kombinované, ale i tenzometrické. Samostatnou kategorii potom tvoří dynamické vážicí prahy. V následujících řádcích vám jednotlivé varianty vám popíšeme podrobněji, stejně tak vám představíme dodavatele průmyslových vah.

Silniční statické váhy

Pod termínem průmyslová váha si spousta lidí jako první představí tu silniční statickou, ostatně není se čemu divit, protože se s ní setkáte v mnoha firmách. Jestliže chcete mít peníze své společnosti pod kontrolou, bez silniční váhy se jednoznačně neobejdete. Samotná autováha se skládá ze dvou hlavních prvků, a to mechanické konstrukce a elektronické části. U mechanické konstrukce jsou na mysli most váhy a základová vana, u elektronické části zase tenzometrické snímače a vážní indikátor.

Kolejové váhy

Jako další průmyslové váhy se nabízí kolejové alternativy. Slouží pro vážení stojících vagónů a souprav, ale investovat můžete i do varianty, která je schopna vážit vagóny i za pohybu.

Kombinované váhy

Jak už samotný název napovídá, jedná se o kombinaci dvou druhů průmyslových vah, a to konkrétně silniční a kolejové. Pokud tedy vážíte jak silniční, tak i kolejová vozidla, nemusíte kupovat dvě váhy zvlášť, ale vystačíte si s jednou kombinovanou.

Tenzometrické váhy

Závěrem nesmíme zapomenout na tenzometrické váhy, jež bývají vyrobeny na zakázku. Taková tenzometrická váha je žádoucí u firem, které potřebují vážit letadla, vagóny na hydraulických zvedácích a podobně.

Hledáte společnost, která vám zajistí tenzometrické, kombinované, kolejové i silniční váhy? Obraťte se na profesionála v oboru, kterým je TENZONA. Působí na trhu od roku 1996.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..