Renault Captur je šarmantní crossover do města i mimo něj

Renault Captur je šarmantní crossover do města i mimo něj

Obměna vozového parku je bezesporu příjemná záležitost, ovšem jen za předpokladu jasných představ a požadavků. Jinak se jeden v současné nabídce vozů ztratí a znejistí. Ale co když máte požadavků tolik, až nabudete dojmu, že vám nemůže vyhovovat automobil z žádné kategorie? Pak vám nezbude, než zabrousit mezi populární crossovery. Nám se dostal do hledáčku Renault Captur, který nabízí vlastnosti hatchbacku, MPV i SUV. Stylový Francouz nás opravdu zaujal, protože nabízí nevšední jízdní zážitky.

Renault Captur to jakožto crossover nemá snadné. Motorističtí novináři na tomto segmentu nenechávají jednu nit suchou a v případě tohoto modelu tomu bylo podobně. Mnohem důležitější je ale názor lidí, kteří si francouzské CUV (crossover utility vehicle) pořídili a jsou s ním nadmíru spokojení.

První setkání s Capturem proběhlo v roce 2013 na ženevském autosalonu a bylo patrné, že se v něm nezapře Clio IV. generace. Za povedeným designem stojí tým Laurense van der Ackera a nutno podotknout, že výsledek nemohl dopadnou lépe. Crossover plně demonstruje novou identitu Renaultu a snoubí dravost, robustnost, eleganci a sportovní charakter.

K často kritizovaným nešvarům některých starších vozů francouzské automobilky patřily špatně rozložené prvky v interiéru a nekvalitní materiály. V případě Capturu nic podobného nečekejte. Vnitřek vozu je velmi prostorný, ergonomický a pěkný na pohled. Za zmínku stojí také možnost individualizace – stačí si vybrat některou ze sta variant interiéru a nakonfigurovat vůz podle svého vkusu.

Aktuální nabídka motorů čítá dva benzinové a dva dieselové agregáty. Nechybí ani velmi úsporný tříválec Energy Tce 90 s obsahem pouhých 898 cm3. Disponuje dostatečným výkonem 90 koní a točivým momentem 140 Nm. Captur s ním jezdí poměrně svižně, a co je hlavní – jen za 5,1 l/100 km.

Suma sumárum jde o zdařilé auto nejen do města. Vyšší světlou výšku oceníte tam, kde byste s jiným vozem měli problémy. Máte pochybnosti? Domluvte se s autorizovaným prodejcem Renault Retail Group na zkušební jízdě, vyzkoušejte si Captura na vlastní kůži a udělejte si názor.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..