Repasovaný notebook může být dobrou volbou pro většinu lidí

Repasovaný notebook může být dobrou volbou pro většinu lidí
Repasovaný notebook může být dobrou volbou pro většinu lidí

V současnosti žijeme v digitálním věku, což mimo jiné znamená, že se můžeme přihlásit na internet prakticky skrze jakékoliv zařízení nás napadne, třeba i přes televizi. Z mnoha důvodů je však k tomuto účelu daleko lepší používat počítače.

Moderní verze jsou ovšem předražené, takže nezbývá nic jiného než sáhnout po nějakém použitém modelu. Jak ale vybrat ten správný repasovaný počítač?

Mají dobrou cenu

Asi každý, kdo se alespoň trochu vyzná v technice, si umí spočítat, k čemu všemu mohou repasované notebooky asi tak sloužit.

Nejedná se o nejnovější typy, ale často i o několik let staré modely, takže je vcelku jasné, že valná většina z nich není koncipována k hraní počítačových her, alespoň ne nejnovějších titulů. Obsahují totiž pouze integrované grafické karty, jež nejsou zrovna příliš silné.

Některé modely jsou vybaveny profesionálními grafikami Quadro, které jsou pro hraní her zbytečně drahé. Tyto profi grafiky jsou zaměřeny především na rychlé počítání scény ve více bitové kvalitě a jsou tak ideální především pro CAD aplikace a profi zpracování videa.

I když grafiku netvoříte, můžete tento druh laptopů docela dobře upotřebit. Pokud potřebujete počítač například k surfování na internetu, případně pro psaní ve Wordu nebo na sledování filmů, jsou repasované počítače ideální jak po výkonnostní, tak i cenové stránce.

Nekupujte šunty

I když jde o dříve vyrobenou elektroniku, co má svá nejlepší léta za sebou, neznamená to, že by vám nemohla ještě pár let dobře sloužit. Musíte si však vybrat stroj, jenž se vyznačuje kvalitním zpracováním.

Skoro každý výrobce uvádí nižší řadu notebooků, které jsou zpravidla z levného plastu, s mizernými panty a mechanicky moc nevydrží. Pak existují notebooky vyšší řady, které jsou vyrobené z kovu a kompozitních materiálů. Mezi nimi vynikají například řady Dell Latitude, Lenovo ThinkPad a HP Elitebook.

Když navštívíte e-shop s notebooky pocitacezababku, najdete tam hodně zástupců právě této top business třídy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..