Jak rozhýbat ztuhlé klouby?

Jak rozhýbat ztuhlé klouby?

Jak rozhýbat ztuhlé klouby?

Ztuhlé klouby nás dokážou vždy potrápit. Ozvat se mohou kdykoliv a kdekoliv. Existuje však několik jednoduchých cviků, které mohou pohyblivost vašich kloubů zlepšit. Můžete je provádět ráno, večer, doma, v práci, prostě vždy, když ucítíte, že máte klouby ztuhlé a potřebujete je rozhýbat. Jaké cviky pomohou?

Hlava a ramena

Postavte se tak, aby vaše záda byly narovnané a ruce spuštěné volně podél těla. Hlavou pak pomalu a opatrně otáčejte nejdříve na jednu a potom na druhou stranu. Při každém otočení vždy chvilku vydržte v této pozici a zase se vraťte do výchozí polohy. To samé udělejte při otočení na opačnou stranu. Podívejte se na strop a pak hned dolů na zem. Opět se vraťte do výchozí pozice a potom pomalu zvolna otáčejte hlavou dokola ve směru hodinových ručiček.


Kolena a pánev

Sedněte si na židli a nohu natáhněte v koleni. Držte jí chvilku ve vzduchu a pak položte na zem. To samé udělejte i s druhou nohou. Pak se postavte a začněte přenášet váhu těla z jedné nohy na druhou. Nakonec otočte trup tak, jako když se chcete dívat za sebe. To vše zopakujte několikrát za sebou.

Ruce a prsty

U těchto cviků záleží jen na vás, jestli budete stát nebo sedět. Ruce zatněte v pěst a otevřete. To opakujte a přitom natáhněte ruce před sebe a mějte dlaně tak, jako když chcete někomu říci stůj. Pak dlaně ohněte ve směru k předloktí, rukama zatřepte a pomalu jimi otáčejte v zápěstí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.