Rozloučení s prázdninami v podobě lákavého grilování 

Rozloučení s prázdninami v podobě lákavého grilování 

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci. Jak se s nimi se vší parádou rozloučit? Jednou z možností je připravit báječnou zahradní oslavu spojenou s bezkonkurenčním grilováním. Teplých večerů, které můžeme trávit venku na čerstvém vzduchu, již bude zvolna ubývat, a proto je potřeba si jich ještě řádně užít. Grilujeme nejčastěji právě v období letních měsíců. Jedná se o jeden ze základních způsobů tepelné úpravy pokrmů.

Je libo něco pikantního? Nebo snad něco lehčího? Raději obojí!

Na grilu jsme schopni připravit kompletní menu – počínaje něčím malým na zakousnutí přes burgery, vegetariánské pokrmy až po pořádný steak a křupavé masíčko. Ani moučník není třeba vynechat. Grilovaný ananas nebo banán s opečeným toastem uspokojí nejeden mlsný jazýček.

Základní vybavení

Chuť na příjemně strávený večer v kruhu přátel navíc doplněný o vynikající laskominy jistě nechybí. Co ostatní je třeba ještě přichystat? Vedle samotného grilu je podstatné také kvalitní litinové nádobí. Litina se považuje za vhodný materiál, neboť dokáže dlouho držet vysokou teplotu a nedochází k ochlazení pánve v důsledku přidání studeného masa. Naproti tomu nádobí vyrobené z oceli se mnohem rychleji nahřeje a snadno reaguje na jakoukoliv změnu teploty. Vybírat můžeme z mnoha variant a tvarů. K dispozici jsou kulaté i čtvercové pánve, kdy využijeme celou plochu grilu. Jejich dno bývá buď hladké, kde pokrm zcela přilne k rozpálené ploše, nebo s reliéfem, kam stéká přebytečný tuk. Zůstává jen na konkrétní chuti, rozhodneme-li se pro grilovanou zeleninu či kořeněné maso. Tradičně bývají pokrmy připravované na grilu krásně voňavé, neboť se často předem nakládají do koření a omáček určených přímo pro grilování. Zcela jistě zachutnají i křupavé špízy s kuřetem a mozzarellou.

Špízy s kuřetem a mozzarellou

Pro čtyři osoby potřebujeme 8 vykostěných stehenních řízků s kůží, mozzarellu, 8 velkých plátků pršutu, lístky čerstvé bazalky, citron, sůl a pepř.

Maso rozložíme, osolíme, opepříme, poklademe mozzarellou a bazalkou a srolujeme. Srolované stehno obalíme plátkem pršutu a propíchneme grilovacími jehlami. Grilujeme asi 8 minut po obou stranách. Hotové pokapeme citronem a podáváme s čerstvým salátem.

Nezbývá než popřát dobrou chuť.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.