Rozvaděče a rozvodnice jsou nenahraditelnou součástí elektrotechniky

Rozvaděče a rozvodnice jsou nenahraditelnou součástí elektrotechniky

V elektrotechnické oblasti se používají různé komponenty, jako jsou elektrické rozvaděče a rozvodnice, které se mohou instalovat nejen na zeď, ale třeba i pod omítku. Stejně tak se neobejdete bez elektroměrových a stavebních rozvaděčů a v následujících řádcích zmíníme ještě modulové rozvodnice a rozvodovou skříň.

V současné době jsou rozvaděče a rozvodnice k dostání v mnoha variantách a provedeních. Jejich účel je jednoznačný. Slouží k připojení přístrojů, přičemž rozvaděče a rozvodnice vyrábí značky jako EATON, Schneider, NOARK, OEZ a Hager.

Elektroměrové rozvaděče

Další skupinu tvoří elektroměrové rozvaděče, které se využívají v rodinných a panelových domech. Jak už samotný název napovídá, slouží k přímému měření spotřeby elektrické energie v objektech. Vybrat si můžete z několika materiálů – plast, ocel, plech i nerez.

Stavební rozvaděče

Zapomenout nesmíme ani na stavební rozvaděč, s nímž se počítá hlavně na stavbách, kde je nezbytné měřit a napájet náročnější elektrické přístroje a stavební techniku. Stavební rozvaděč bývá buď ve formě zásuvkové skříňky, nebo můžete zvolit model, který se montuje na stěnu. Stejně tak se dají zakoupit i přenosné varianty.

Modulové rozvodnice

V bytech, kancelářích a dílnách se zase používají modulové rozvodnice, jež jsou určeny k jištění, měření a ovládání elektrických rozvodů. Speciální skupinou jsou multimediální rozvodnice pro datové prvky.

Rozvodová skříň

Závěrem se v elektrotechnice používá ještě rozvodová skříň v mnoha barvách i provedeních. Skříně jsou od značek EATON, Gewiss, Hensel a Schneider.

Kompletní nabídku těchto pomocníků najdete v internetovém obchodě K&V ELEKTRO, který se zaměřuje nejen na elektroinstalační materiál. V sortimentu narazíte také na svítidla, baterie, chytrou domácnost, topnou a regulační techniku i ventilátory.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..