Jak rychle zlepšit náladu?

Jak rychle zlepšit náladu?

Jak rychle zlepšit náladu?

Náladu nám může zkazit v podstatě cokoliv. Někdo nám něco provede nebo nás naštve a dobrá nálada je fuč. Máme pro vás pět jednoduchých triků, které nám pomohou ztracenou náladu znovu nalézt. Jaké to jsou?

Dobrá kniha

Čtení knihy, ať už klasické či v elektronické podobě, nás dokáže rozptýlit, zbavit pochmurných a negativních myšlenek a výrazně zlepšit náladu. Sáhněte vždy po takovém žánru, který máte skutečně rádi, což bude záruka toho, že na vás bude mít pozitivní vliv. Nezáleží na tom, jestli to bude milostný román, něco z historie nebo humor, hlavně když vás to bude bavit.

Čokoláda

O čokoládě je známo, že je to afrodiziakum, málokdo však ví o jejích výborných antidepresivních účincích. Dokáže v člověku vyvolat nejen skvělou náladu, ale také pocit štěstí a radosti. Můžete si dát v podstatě jakoukoliv čokoládu, kterou máte rádi. Když si však dáte opravdu kvalitní tmavou čokoládu, v níž je velký podíl kakaových bodů, tak uděláte nejen něco pro svou náladu, ale i pro zdraví. Tmavá čokoláda má na naše zdraví velmi pozitivní vliv.


Koupel

Hned jak přijdete domů, napusťte si vanu plnou teplé vody, dejte do ní několik kapek oblíbeného éterického oleje a vlezte si dovnitř. Jakmile se teplá voda dotkne holé kůže, dojde ke zklidnění mysli a zároveň s tím i ke zlepšení nálady.

Hudba léčí

Klidně si můžete hudbu pustit i při koupeli nebo se posadit do křesla či na pohovku, oblíbenou hudbu si dát do sluchátek a co nejvíce to půjde při ní relaxovat. Muzika jak víme je lék na řadu neduhů, náladu nevyjímaje.

Náladový polibek

Během líbání se při každém polibku zapojí zhruba 24 svalů obličeje, zároveň se stimulují miliardy neuronů a dochází k vyplavení tzv. hormonu štěstí (oxytocin) a rovněž adrenalin. Uvidíte, že již po prvním polibku se budete cítit mnohem lépe.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.