Jak se dá použít jedlá soda?

Jak se dá použít jedlá soda?

Jak se dá použít jedlá soda?

Všichni dobře víme, že jedlá soda je všestranný a velmi účinný pomocník, který dokáže zatočit s mnoha problémy, které nás v domácnosti často trápí. Na co všechno se dá soda použít?

Odstraňuje zápach

Není nic horšího, než zápach zatuchliny, který k nám může zavanout z myčky nádobí nebo snad z pračky. Tento zápach se dá eliminovat přidáním 2 lžiček jedlé sody ke každému mytí či praní.

Zbaví prádlo skvrn

Taková skvrna od oleje nebo vína dokáže pořádně zkazit náladu. Naplňte plastové umyvadlo či lavor vodou, přidejte 1 lžičku jedlé sody a prádlo, na kterém jste objevili skvrnu, do něj namočte. Jedlá soda jej zbaví jakýchkoliv skvrn.

Mytí vlasů

Možná vám to přijde trochu přitažené za vlasy, ale i na takové věci, se dá soda bez problémů použít. Když někdy zapomenete koupit klasický šampon na vlasy nebo vám nečekaně dojde, můžete si vlasy umýt vodou, ve které rozpustíte jedlou sodou. Zhruba 2 lžičky jedlé sody vychází na 200 ml vody. Připraveným roztokem vlasy umyjte a opláchněte je vodou smíchanou s octem.


Pomocník na pečení

Nemáte k dispozici kypřící prášek, a přesto si chcete upéct nějakou dobrou buchtičku? Použijte 1 lžičku jedlé sody, kterou přidáte do těsta stejně jako prášek do pečiva.

Čistič koberců

Něco jste vylili na koberec nebo snad váš domácí mazlíček nepočkal, až půjde ven a udělal loužičku v obýváku? Smíchejte vodu s jedlou sodou a vzniklý roztok použijte na vyčištění koberce. Bude čistý a ještě ho zbavíte zápachu.

Zatočí s mastnotou

Nesnášíte, když uvaříte a veškeré vybavení v kuchyni je pak odporně mastné, že se ho pomalu štítíte i dotknout? Do malého kbelíčku nebo misky dejte 200 ml vody, 3 polévkové lžíce jedlé sody a promíchejte. Vznikne kaše, kterou můžete použít na varnou desku či sporák, mikrovlnnou troubu a další. Cokoliv, na čem je mastnota nebo se vám nedaří vyčistit klasickým čisticím prostředkem, vyčistíte touto kašičkou ze sody a vody.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.