Jak se neztratit v široké nabídce povlečení

Jak se neztratit v široké nabídce povlečení

Pro zdravý spánek nepotřebujeme pouze kvalitní postel a matraci, důležité je i ložní povlečení. Vždyť spánkem strávíme přibližně třetinu svého života! Na vybavení lůžka bychom tedy rozhodně neměli šetřit. Při nákupu nehrají roli jen motiv a rozměry, důležitý je materiál povlečení. I bytový textil podléhá posledním trendům, přesto v oblibě stále vede bavlněné povlečení. To ale může mít mnoho různých podob.

Poctivé české povlečení

Určitě se nemusíme vzdávat toho, co nyní frčí, více než dříve je ale potřeba dbát na složení materiálu. Výrobci mnohdy zákazníka „šidí“ nízkou gramáží nebo různými nevhodnými příměsmi. Sázkou na jistotu bude poctivé české povlečení. U něj máme jistotu nezávadných materiálů i použitých barev. Jen tak se nesepere a dlouho vypadá jako nové.

Různé podoby bavlny

Bavlněné povlečení zůstává jedničkou na trhu. Měkký materiál, který dobře saje, je prodyšný a na dotek příjemný nemá pouze jedinou podobu. Setkat se s ní můžeme v několika variantách. Kromě tradiční bavlny je to třeba hřejivý flanel nebo tolik oblíbené krepové povlečení, které není třeba žehlit.

Postel hebká jako plyšové zvířátko

Pro milovníky extra hřejivého pelíšku je zde ještě jedna varianta: mikroplyš. Povrch připomíná plyšová zvířátka, mimořádně hřeje a podobně jako krep se nemusí žehlit. Velmi rychle po vyprání uschne a můžeme jej ihned povléci.

Popusťte uzdu fantazii

Povlečení poskytuje poměrně dost prostoru fantazii a při jeho výběru se můžeme odvázat. Krásně oživí naši ložnici i dětský pokoj a rozhodně není potřeba se nějak zvlášť držet při zemi. Sehnat lze téměř jakýkoliv vzor nás napadne. Proužky, puntíky, květiny, abstraktní motivy, pohádkové postavičky, zvířátka, fotografie, 3D potisk… dejte na poslední výkřiky módy nebo se držte klasiky, je to jen na vás a také stylu vašeho bydlení.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..