Jak se správně starat o zlaté rybky?


Jak se správně starat o zlaté rybky?
Jak se správně starat o zlaté rybky?

Také patříte k těm jedincům, kteří milují tlusťoučké roztomilé baculky, kterými není nikdo jiný než zlaté rybky neboli závojnatky, jež s oblibou někteří umisťují do kulatého akvária s pár kamínky, i když vhodnější je pro ní  ubytování v klasických akváriích s dekoracemi a veškerým vybavením, které k tomuto druhu hobby patří?

Každá rybička potřebuje péči, přestože je to pro někoho jen věc. Závojnatky nebo chcete-li zlaté rybky musí stejně jako třeba pes či kočka dostat kvalitní péči, jinak se jí nebude dařit a může vám klidně leknout. Víte jak s rybkou tohoto druhu vlastně zacházet?

Ideální podmínky

Pokud se má rybce opravdu dařit, potřebuje mít v akváriu optimální teplotu vody a to po celý den i noc, neboť výkyvy teplot jí moc dobře neudělají. Ideálně by se měla teplota vody pohybovat mezi 23°až 25°C.


Jestliže bude umístěna v klasickém akváriu, není problém přidat i přídavné topné těleso, kdyby se nedařilo teplotu udržovat jen osvětlením, jež je instalováno v krytu akvária. U kulatých akvárií se většinou topení nedává, ale pomáháme si tím, že kouli umístíme třeba pod lampičku.

Čistota prostředí

Udržovat akvárium v čistotě jen naprostou prioritou, neboť ve špinavé vodě by vám rybka dlouho nevydržela. Čištění by mělo probíhat pravidelně a v případě potřeby by se měla vyměnit při lehkém znečištění aspoň třetina vody z akvária.

Když se pustíte do údržby, není to jen o výměně vody, důležité je důkladně vyčistit a omýt veškeré vybavení v akváriu, ať už jde o dekorace, které koupíte v akvaristických potřebách, různé kameny či mušle, které si přinesete z procházky venku či přivezete z dovolené.

Jako pomůcka na hůře dostupná místa, třeba u dekorací, použijte vysloužilý zubní kartáček, se kterým to jde skvěle. Co se týče nových doplňků, ty je vždy nutné vyvařit, aby se zbavily impregnace.

Pozor na plíseň

Určitě jste se už někdy setkali s tím, že se na vaší rybičce objevila plíseň. Bohužel i to se někdy stává, protože rybky jsou k tomu náchylné. Z toho důvodu je nanejvýš nutné, abyste nezapomněli do vody pravidelně přidávat tzv. protiplísňový lék.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..