Jak se vyplatí robotický vysavač?

Jak se vyplatí robotický vysavač?

Jak se vyplatí robotický vysavač?

Úklid podlah v domácnosti patří k běžné činnosti, kterou se musíme pravidelně zabývat, bez ohledu na to, jestli jen vytíráme nebo vysáváme. Podle statistik nám taková domácí práce zabírá téměř 5 hodin každý týden. S tím mohou pomoci robotické vysavače, které se o podlahu postarají místo nás, i když klasický vysavač většinou nenahradí úplně na 100 %.

Trh s elektrospotřebiči nabízí nepřeberné množství modelů. Některé dokážou nejen vysávat, ale také vytírat, případně podlahu vydezinfikují prostřednictvím UV-C lampy. Ta je dobrá v tom, že zlikviduje až 99,5 bakterií. Velkým plusem je, že využitím robotického vysavače ušetříte nejen svůj drahocenný čas, který můžete investovat do dalších činností, ale také peníze, respektive elektrickou energii. Jedinou větší investicí tak bude koupě vhodného přístroje.

Jaký robotický vysavač pořídit?

Pokud jde o cenu, můžete takový vysavač pořídit už za 2 tisíce, ale klidně i za patnáct tisíc a více. Samozřejmě, že čím dražší spotřebič, tím i komfortnější funkce. Lepší (dražší) modely se dokážou postarat o své potřeby, to znamená, že se nabíjejí, signalizací vás upozorní, když jsou plné, také mají mnohem vyšší filtrační nádoby a nejsou tolik hlučné. Správný výběr robotického vysavače se odvíjí od toho, co od něj očekáváte a jak u vás vypadá podlaha.


Typ podlahy (povrchu)

Pro robotický vysavač je naprosto ideální hladký, nejlépe tvrdý povrch, u kvalitnějších modelů nejsou problémem ani koberce. Správný úklid podlahy závisí i na jejím zaplnění. Jestliže patříte k minimalistům, kteří doma disponují minimálním vybavením, jež zahrnuje nějakou komodu, sedačku, postel atd., zkrátka jen základní výbavu, není s vysavačem ve většině případů žádný problém. Oproti tomu, čím zaplněnější podlaha bývá, tím musí být přístroj šikovnější, funkčnější a mít mnohem lepší navigaci, aby neustále do něčeho nenarážel.

Baterie a sací výkon

Kapacita baterie je zásadní, neboť, čím je vyšší, tím větší plochu dokáže vysavač vyčistit na jedno jediné nabití. Co se týká sacího výkonu, ten tak důležitý v podstatě ani není, neboť nečistoty jsou vysavačem přenášeny jen na minimální vzdálenost.

Vychytávky

V současnosti, jsou ty nejnovější modely robotických vysavačů schopny komunikace s chytrým mobilním telefonem (smartphonem)a s jejich pomocí se dají na dálku ovládat. Vybrané typy zvládnou i ohlídat váš byt či dům.

Na co nezapomínat?

Když už si nějaký robotický vysavač pořídíte, musíte pamatovat na to, že tyto druhy spotřebičů nejsou určený pro příliš členité povrchy, zkrátka je nezvládají, rovněž si neporadí s kobercem, který má dlouhý vlas.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..