Jak se zbavit podbradku?


Jak se zbavit podbradku?
Jak se zbavit podbradku?

Obecně platí, že pokud některý z rodičů či prarodičů má tzv. lalok pod bradou, je dosti pravděpodobné, že ho jejich potomek zdědí také. Zbavit se ho úplně je dost těžký úkol, často se podaří spíše upravit a zmenšit jeho velikost.

Existuje několik rad, které mohou s tímto nepříliš estetickým problémem pomoci. Nejlépe, když s nimi začínáte ještě v mládí.

Co podporuje dvojitou bradu?

Snažte se nehrbit a nechodit s hlavou svěšenou dolů, protože to vede k uvolňování pokožky, hlubším rýhám na krku a dokonce i ke svěšeným ňadrům.

  • Nečtěte vleže
  • Nespěte na břiše
  • Nemějte vysoko nastlané polštáře

Jak s podbradkem zatočit?

Masáže

Důležité je zpevnit kůži na krku. Zakloňte hlavu, prsty na obou rukách přitiskněte na důlek mezi klíčními kostmi a jemně masírujte kůži od hrudníku k bradě. Můžete také dlaněmi zatlačit na střed brady a kůži tlačit směrem k uším.

Obklady

Velice účinným se ukázal být slaný obklad. Studenou vodu smíchejte se solí, namočte do ní jemný hadřík a přiložte pod bradu jako obklad. Nechte působit a opakujte klidně několikrát za den.

Krémy na zeštíhlení

Nejlépe uděláte, když je nanesete na oblast krku zespodu nahoru a potom křížem směrem k uším. Roztírání krému můžete klidně spojit s masáží po dobu několika minut.

Medová masáž


Vedle klasické masáže a té s krémem, je účinná také masáž pomocí medu. Trochu medu nanesete na krk a budete masírovat úplně stejně jako předtím se zeštíhlujícím krémem. Masáž může trvat až 30 minut a nakonec stačí pokožku opláchnout teplou vodou.

Cvičení

Chcete-li zpevnit podkožní krční sval, zkuste jednoduché cviky, které je nutno poctivě dodržovat a provádět nejméně dvakrát za den.

  • Ústa otevřete dokořán, čelist posuňte vpřed a 10 sekund s ní pohybujte nahoru a dolů. Zopakujte minimálně 15x.
  • Hlavu zakloňte dozadu a na střídačku vždy ústa otevřete a zase zavřete. Díky tomu se budou krční svaly napínat a zase povolovat. Opakujte 10x.
  • Zakloňte hlavu co nejvíce dozadu a zároveň s tím se pokuste jakoby políbit strop. To zopakujte 10x, poté vraťte hlavu zpět a zcela se uvolněte. Cvik dělejte klidně i několikrát za den.

Žvýkání

Žvýkáním žvýkačky si neprocvičujete jen ústa, ale také mimické svaly i svaly pod bradou a na krku. Dobré také je, když budete každý den vždy několik minut hlasitě a výrazně vyslovovat za sebou písmena O a X.

Plastická chirurgie

Jestliže se stane, že u vás s těchto rad nezabere, pak to můžete vzít přes plastického chirurga. Ten vás vyšetří a následně s vámi zkonzultuje jakým způsobem vás dvojité brady zbavit. Nejčastěji je řešením vypnutí kůže (facelift), které podbradek značně zmenší. Vhodná je také lipolýza, kdy se rozruší tuk v tukových buňkách a poté přirozenou cestou odchází z těla pryč. Tuk se však může vrátit, když přiberete, neboť tukové buňky nezmizí. Dlouhodobější formou je liposukce, kdy se odsaje z podbradku tuk.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..