Jak se zbavit zašedlé kůže pod očima?


Jak se zbavit zašedlé kůže pod očima?
Jak se zbavit zašedlé kůže pod očima?

Nemusí to hned být kruhy pod očima, aby byla kůže zašedlá, bohatě postačí, když se několikrát špatně vyspíte a zašedlá kůže je na světě. Vystoupnou na ní žilky, a oči vypadají, jako kdyby byly více zapadlé dovnitř do hlavy. Jak si s takovým problémem poradit?

Léčíme čajem

Připravte si do šálku dva sáčky černého čaje bez cukru, zalijte vroucí vodou a nechte vylouhovat. Pak sáčky vyndejte a dejte zhruba na 1 až 2 hodinky vychladit do lednice. Jakmile budou vychlazené, přiložte si je na oči a nechte působit 5 až 7 minut. Ucítíte v očích velkou úlevu.


Vsaďte na retinoidy

Jedná se o látky, jež jsou částí vitaminu A. když se pravidelně používají, pomáhají k vyšší tvorbě kolagenu, takže se kůže pod očima zpevňuje a zároveň zmizí nepěkné žilky. Přípravky, v nichž jsou retinoidy obsaženy, seženete v každé běžné lékárně.

Dostatek spánku

Důležité je, aby nebyl před spaním konzumován alkohol, neboť je prokázáno, že se po něm hůře spí a dokonce se pod jeho vlivem přes noc častěji budíte. Optimální doba spánku je zhruba 7 až 8 hodin, méně je málo a více není nutné.

Hygiena před spaním

Vedle tělesné očisty je důležité také odlíčení, jen když se odlíčíte správně a úplně, dostane vaše pokožka volnost, aby mohla v noci dýchat. Po odlíčení použijte vždy čistý kosmetický ubrousek či odličovací tampon, kterým pleť otřete. Nikdy se neutírejte do ručníku či osušky, jež jsou použité, protože se tak na obličej dostanou další bakterie.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..