Sex je prima, ale někdy se to „zasekne“


Sex je prima, ale někdy se to „zasekne“
Sex je prima, ale někdy se to „zasekne“

Milování by nemělo být nebezpečnou zábavou, ale… k nehodám a nedopatřením při sexu dochází poměrně často, podle průzkumů se nějaký úraz v ložnici stane asi jedné třetině z nás. Jenže co s tím? Asi nikomu se nechce hned běžet za lékařem právě s takovýmto typem problému.

O tématu se, samozřejmě, příliš nemluví, ale my bychom „tabu“ rádi porušili a pár rad, co dělat, pokud k nějakému zranění dojde, vám přinášíme.

Nejde „to“ ven

Jde o velmi ožehavé téma, i když na pohotovostech v nemocnicích se se situací „cizích těles“ zaseknutých v nejrůznějších tělesných otvorech setkávají skutečně často. Pokud se něco takového stane, první pomocí je zkusit se zcela uvolnit. Stažený sval může sám od sebe povolit a vy „hračku“ dostanete ven bez větších obtíží a ostudy. Panika vše jen zhoršuje, zkušení lékaři doporučují nejprve 10 až 15 minut počkat – zhruba takovou dobu potřebuje tkáň k návratu do původního stavu.

Jak tomu předejít: Při hrátkách používejte výhradně předměty, které jsou k tomu určené.

Natržení

Dalším častým úrazem bývá poranění vagíny. Bolí to, může se objevit i trochu krve, ale obvykle jde jen o poranění malého rozsahu, které se samo zahojí.

Jak tomu předejít: Používejte lubrikant a zas a znovu používejte lubrikant. Pokud je váš partner „větších rozměrů“, postupujte během milování pomaleji. U žen v menopauze dochází ke ztenčení kůže kolem vaginy, a ta je tak náchylnější k natržení. V lékárně vám určitě poradí s výběrem krému, který v takové situaci pomůže.

Kvasinkové infekce

Příčinou kvasinkových infekcí není sex jako takový, jak si myslí většina lidí. Na vině jsou sliny. Kvasinkové infekce pocházejí výhradně z kontaminace slinami.

Jak tomu předejít: Zkrátka dbejte na čistotu. Po orálním sexu se umyjte a pro jistotu pošlete do koupelny i partnera – sliny zachycené na jeho penisu jsou pro kvasinkové infekce jako stvořené.

 
11Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..