Seznamte se s broker poolem. Tento systém nadchne i vás


Seznamte se s broker poolem. Tento systém nadchne i vás
Seznamte se s broker poolem. Tento systém nadchne i vás

Broker pool je označení, jež se ve finančním poradenství využívá pro servisní společnost, která má pod sebou finanční poradce. S broker pooly obvykle spolupracují jak nezávislí jednotlivci, tak i celé firmy. Tato servisní společnost sdružuje finanční poradce a poskytuje jim služby, které výrazně usnadňují výkon jejich profese.

Svoboda podnikání pro každého

Broker pool je servisní organizací, která poskytuje nezávislým finančním poradcům a zprostředkovatelům nejen pevné zázemí, ale i všechny potřebné nástroje pro kvalitní a plně úspěšný chod jejich praxe. Broker poolová společnost, zaručuje také velkou míru svobodného rozhodování ve většině důležitých otázek. Finanční poradce pod takovou společnosti se může rozhodnout svobodně o tom, jakým způsobem a s jakými podmínkami si poradci budují síť svých spolupracovníků a klientů.

Jak to celé funguje

Díky broker poolu získají finanční poradci své pevné zázemí, servisní i administrativní podporu, svůj vlastní informační systém, mohou se účastnit školení, získají metodické pokyny, legislativní podporu a další užitečnou pomoc, která se jim může hodit při výkonu jejich povolání. To všechno jim velmi výrazně snižuje všechny náklady, a především jim to umožňuje mít více volného času na své klienty, kterým se tak mohou mnohem efektivněji věnovat.

Samostatní jedinci i vyšší provize

Broker pool vyjednává podmínky s finančními institucemi, za sjednávání jejich produktů pak s klienty inkasuje provizi podle předem dohodnutých podmínek s poradci. Jedná se o produkty, jako jsou hypotéky, pojištění, spořicí účty a podobně. Broker poolové mají vysoký objem uzavřených smluv a tím také logicky i vyšší provize. Od finančních institucí by nezávislý jednotliví poradci takové provize nemohli dostat. V broker poolu je tak možnost více se svobodně rozhodovat i o specializaci svého produktového portfolia.

Broker pool se tak skutečně vyplatí praktikovat.

 
51Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..