Sháníte levné bydlení? Zkuste nemovitosti v dražbě

Sháníte levné bydlení? Zkuste nemovitosti v dražbě

Levné bydlení se dnes zdá jako utopistický pojem, naprosto nereálná věc. Tedy aspoň pokud sháníte byt či dům v centru nebo ve větším městě. Ceny se šplhají do astronomických výšin, pro běžného člověka by často byly akceptovatelné, kdyby měly o jednu nulu méně. K tomu se zpřísnily podmínky pro poskytování hypoték. Možná dospějeme k tomu, co bývalo běžné dříve. Mladé rodiny budou bydlet se svými rodiči, protože nebudou mít na vlastní bydlení.

Zatím však neházejte flintu do žita. Třeba se situace časem změní. A pokud nechcete čekat, zkuste si najít nějakou kličku, jak si k levnému bydlení pomoct. Nemusí být nelegální. Co byste řekli na nemovitosti v dražbě?

Nemovitosti v dražbě bývají v perfektním stavu

Do dražby jdou zpravidla domy a byty majitelů, kteří skončili v exekuci. Možná vás teď napadlo, že jde o problémové občany, a tudíž ani jejich nemovitosti nejspíš nebudou zrovna nic extra. To byste se ale divili. V exekuci kolikrát končí i lidé, kteří byli předtím, než se dostali do finančních potíží, velmi movití, a tak bydleli v překrásném domě. V dražbě přitom dům či byt získáte daleko levněji.

Dražby nemovitostí v exekuci pochopitelně nabízí domy hezké, ale i ošklivé, zničené a ne příliš zachovalé. Záleží na vás, zda by vám nevadilo hodně rekonstruovat, nebo chcete přijít již k hotovému. Ostatně i realitní kanceláře prodávají nemovitosti v různém stavu.

Nemusíte ani nikam chodit

Není třeba si hned zjišťovat, kde probíhají dražby nemovitostí ve vašem okolí. Místo toho je možné dražit i online. Zjistěte si to s dostatečným předstihem, protože abyste se mohli zapojit, potřebujete ověřit svou totožnost na CzechPOINT pobočce, a zaplatit zálohu. Pak už jen čekáte na daný čas a z pohodlí svého domova od počítače přihazujete.

Pro ty, kteří milují adrenalin a chtějí atmosféru v dražební síni zažít naživo, se samozřejmě nabízí možnost přijít a vykřikovat částky nahlas. Exekuční dražby nemovitostí probíhají například v Ostravě. Jistě ovšem najdete i nějakou dražební síň ve svém okolí. Principy dražby jsou všude stejné.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..