Jak shodit do vánoc pár kilogramů?

Jak shodit do vánoc pár kilogramů?

Jak shodit do vánoc pár kilogramů?

Vánoce jsou jako již tradičně časem přejídání, ať už v podobě běžných pokrmů, chlebíčků, vánočního cukroví a spousty dalších dobrot. Spousta lidí se tohoto období děsí, protože se obává případného ztloustnutí. Můžete zkusit několik triků, které vám spolu se správnou životosprávou a pravidelným cvičením pomůže shodit pár kil. Co může pomoci?

Máta pomáhá

Zkuste mátový čaj či žvýkačku s příchutí máty a uvidíte, že vám pomůže lépe ovládat nečekané a často nárazové pocity hladu, které vás často nutí vyluxovat všechen obsah lednice. Odborníci tvrdí, že i pouhé aroma máty dokáže značně utlumit hlad. Pravidelným příjmem máty můžete docílit toho, že sníte až o 2800 kJ méně.


Zrcadlo u stolu

Podle vědců je dokázáno, že u lidí, kteří se u jídla vidí v zrcadle, se zmenší chuť na jídla z fastfoodů. Mnozí se díky tomu naučí připravovat zdravější formy pokrmů sami doma.

Dlouhý příbor

Říká se, že kratší příbory dokážou vyvolávat pocit, že člověk musí jíst rychleji, čímž zkonzumuje velké množství jídla. Naopak u dlouhých příborů se sní o hodně méně.

Tlumené osvětlení

Ostré světlo je pro konzumaci jakéhokoliv jídla naprosto nevhodné. Menší a měkčí světlo nás o hodně méně stresuje, takže jsme více uvolněni, jíme v klidu a pomalu, díky tomu sníme méně.

Zábava u jídla

Možná vám to přijde trochu zvláštní, protože všude slyšíte o tom, jak televize zbytečně rozptyluje, ale pokud je vašim zvykem ji u jídla sledovat, pak si pusťte nějakou komedii či komediální seriál. Zahraniční studie totiž uvádějí, že sledováním komedií se zkonzumuje mnohem menší množství jídla, než když si pustíte horor nebo thriller.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..