Jak si poradit se skvrnami na kobercích?

Jak si poradit se skvrnami na kobercích?

Jak si poradit se skvrnami na kobercích?

Tvoří většinu podlahové krytiny ve vaší domácnosti koberce? Zamilovali jste si je pro jejich design, přirozenou eleganci, tepla od nohou a pocit útulnosti? I v dnešní době, kdy se na trh stále více prosazují hladké podlahové krytiny, jsou koberce stále velmi oblíbené. Ovšem mají i své nevýhody. K těm patří zejména složitá údržba a čištění od skvrn. Nedaří se vám udržet koberce v domácnosti v takové kondici, jak byste si přáli? Neostýchejte se spolupráce s odborníky.

Kvalitní stroje vyčistí i to, na co sami nestačíte

Pokud si myslíte, že na dokonalé čištění koberců v domácnosti stačí klasický domácí vysavač, jste na omylu. Na běžné čištění koberců ano. Domácí vysavače vysávají jen povrchový prach z koberců. Část prachu se ale usazuje až do struktury vláken, odkud ho už domácí vysavače nedostanou. Nemají na to dostatečný výkon. Jak se to pozná? Zkuste se podívat například na fotografie vaší domácnosti z doby, kdy jste si koberec pořídili. Zdá se vám nyní barva tmavší a ne tak výrazná? To není způsobeno tím, že by barva z koberce mizela, ale právě prachem, který je v koberci usazen. Navíc prach v domácnosti může být příčinou zdravotních problémů. Jakých, se můžete podívat zde.


Jak si poradit se skvrnami na kobercích?

S profesionální technikou je výsledek okamžitě vidět

Když se obrátíte na profesionály, uděláte pro váš koberec i celou svou domácnost to nejlepší. Specializované společnosti na strojové čištění koberců využívají špičkovou čistící techniku, která dokáže vyčistit vlákna hloubkově. Každý koberec je jiný a potřebuje jinou péči. Profesionálové vyberou nejefektivnější a nejúčinnější čistící metodu. Vše je hotové rychle a nedochází k žádnému poškození podlahy. Specialistou na tyto práce je například firma Úklid Plecitý.

Některé čištění zvládnete i sami, například skvrny

Odborníky je ideální k pravidelnému čištění zvát alespoň 2krát ročně. Pravidelná péče o koberce prodlouží jejich životnost. Nemusíte je zvát vždy, když se vám na koberec rozlije pití nebo upadne jídlo. Na čištění těchto skvrn existují osvědčené a zaručené tipy, které vás mohou stát jen minimum peněz i úsilí. Podívejte se sami, jak na čištění koberců vlastními silami.

Jak si poradit se skvrnami na kobercích?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..