Jak si správně žehlit vlasy?


Jak si správně žehlit vlasy?
Jak si správně žehlit vlasy?

V současnosti se stalo velmi oblíbeným mít úplně hladké vlasy. Využít k tomu můžete žehličku na vlasy, ale musíte se ji naučit správně používat, jinak by mohlo dojít k poškození vlasů. Pokud vše zvládnete, budou vaše vlasy dokonalé.

Jak žehličku na vlasy používat?

Koupě žehličky na vlasy je jen první krok. To, že jí máte doma ještě neznamená, že ji umíte používat. Podobně jako u jiných činností nebo nějaké práce se musí dodržet správný postup.

  • Nikdy se nesnažte žehlit vlhké nebo mokré vlasy, docílíte pouze toho, že se vlasy vlivem tepla spálí, budou krepatět a můžou se dokonce i nenávratně poškodit.
  • Předtím, než začnete vlasy žehlit je, nezapomeňte pečlivě rozčesat, jinak vám v nich zůstanou uzlíky.
  • Rozčesané vlasy ošetřete speciálním přípravkem, který je určen pro tepelnou ochranu vlasů (koupíte v drogerii) a vlasy stáhněte do drdolu. Následně pak z drdolu vytahujte malé pramínky vlasů a každý postupně vyžehlete.

Žehlení neuspěchejte

Každý jednotlivý pramen zachyťte do žehličky u kořínků a pomalu po něm přejeďte až ke konečkům. Pokud chcete extra ochranu pro vlasy, můžete na každý pramen znovu nanést ochranný přípravek proti teplu.


  • Je lepší, když budete vlasy žehlit pomaleji a rovnoměrně. Snažte se, aby prameny byly stejné a skutečně malé.
  • Když budete chtít žehlení zrychlit tím, že pojmete široký pramen, dosáhnete jen toho, že se budou vlasy zbytečně přehřívat a ničit. Širší prameny se totiž musí žehlit vícekrát, což vlasům škodí.

Na co nezapomenout?

Ochranný sprej

Nikdy ho na vlasy nestříkejte až ke kořínkům, protože se pak začnou zbytečně mastit.

Hřeben jako pomůcka

Není to jednoduché, ale mnohem efektivnější, když před žehlením projedete vlasy ještě hřebenem. Bude se vám s nimi pracovat lépe, vlasy budou hladší o hodně rychleji a výsledný efekt bude naprosto efektní.

Lak na vlasy

Rozhodně zapomeňte na to, že budete vlasy před žehlením lakovat. Vlivem horka totiž lak na vlasy ztvrdne a vaše hříva nepůjde nejen žehlit, ale ani učesat.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..