Skvělé jednoduché triky, které rozzáří váš domov


Skvělé jednoduché triky, které rozzáří váš domov
Skvělé jednoduché triky, které rozzáří váš domov

Pro mnoho z nás je čištění nejnudnějším úkolem a nejhorším trestem na světě. Buďme upřímní – mnozí z nás začnou dělat domácí práce až v tu chvíli, když si uvědomíme, že v celém domě nezbylo jediné čisté místo, každá místnost vypadala jako bojiště pokryté špínou. Ale máme pro vás dobrou zprávu! Čištění může být rychlý a jednoduchý proces, pokud znáte i jen několik základních vychytávek.

Jak čistit nejšpinavější věci v koupelně

Chcete-li vyčistit zubní kartáčky a zabít všechny bakterie, namočte je na hodinu do octa. Poté je důkladně omyjte pod tekoucí vodou.

Houby, které pravidelně používáte v koupelně, namočte na hodinu do stejných dílů horké vody a octa. Poté je dobře umyjte čistou vodou a osušte.

Jak mít vanu sněhově bílou

Peroxid vodíku vám pomůže odstranit vodní kámen, vápenaté a žluté skvrny. Nalijte ho do lahve s rozprašovačem, nastříkejte na povrch vany, počkejte půl hodiny a poté ji omyjte teplou vodou.

Povrch vany můžete snadno vyčistit tak, že ji nejprve posypete sodou, počkáte několik minut a poté nalijete ocet. Poté povrch jemně očistěte kartáčem a opláchněte teplou vodou.

Roztok vyrobený z kyseliny citronové účinně odstraňuje žluté skvrny. K výrobě roztoku potřebujete jedno balení kyseliny citronové a šálek vody. Naneste směs houbou na povrch vany a počkejte 20 minut, poté ji omyjte teplou vodou.


Jak odstranit vodní kámen z záchodové mísy

Použijte směs hořčičného prášku a stejných dílů kyseliny citronové a kukuřičného škrobu, aby záchodová mísa zářila jako nová.

Chcete-li vyčistit a osvěžit záchodovou misku, můžete také vyrobit „čisticí bomby“. Vhoďte 1–2 bomby do záchodové mísy, abyste ji vyčistili a vytvořili příjemnou vůni.

Budete potřebovat:

  • 1 šálek jedlé sody
  • 1/4 šálku kyseliny citronové
  • 1/2 čajové lžičky octa
  • 1 lžíce 6% peroxidu vodíku
  • 15–20 kapek vašeho oblíbeného éterického oleje

Jak to udělat:

Nasypte sodu do mísy a přidejte kyselinu citrónovou. Ve druhé misce smíchejte ocet s peroxidem vodíku. Poté po kapkách nalijte kapalinu do suché směsi. Přidejte éterický olej a pomocí lžíce připravte malé kuličky. Umístěte bomby na kousek pergamenového papíru a sušte je po dobu nejméně 6 hodin. Uchovávejte bomby v uzavřené skleněné nádobě.

Jak čistit plochy mezi dlaždicemi

Plísní, tmavých skvrn a vápenných usazenin v úzkých oblastech mezi dlaždicemi se můžete zbavit bílou parafínovou svíčkou. Několikrát otřete tyto oblasti tupým koncem svíčky. Vyčistí je a v budoucnu je ochrání před plísní a nečistotami. 

Nasypte sodu do mísy a použijte nepotřebný zubní kartáček navlhčený ve vodě k vyčištění všech špinavých míst mezi dlaždicemi. Po vyčištění povrch omyjte teplou vodou. Podlaha nebo stěna budou vypadat jako nové!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..