Stěhování vás už nemine? Podívejte se, jak na něj bez ztrát


Stěhování vás už nemine? Podívejte se, jak na něj bez ztrát

Co vše obnáší ztráty při stěhování? Může jít o ztrátu velkého množství času, peněz, když na to nepůjdeme chytře, rozbitých věcí, pak těch, které už nikdy nenajdeme. Ztratit ale lze i nemálo vlasů, když místo poklidného a profesionálního stěhování začneme stěhovat chaoticky. Mluvíme samozřejmě s nadsázkou, ale pravdou je, že bez pořádné přípravy nemusí naše stěhování skutečně příliš dobře dopadnout. Pojďte se podívat na dobré rady pro stěhování.

Nechte si na stěhování dost času

Čas je drahá záležitost a obvykle se nám jej nedostává. Ale myslet si, že v pátek večer po příchodu z práce někdy po šesté večer zvládneme zabalit věci z třípokojového bytu, abychom brzy ráno vše odevzdali stěhovací firmě, tak to je skutečný omyl ve výpočtech. Pravděpodobně vám na to nebude stačit ani celý jeden den. Proto začněte včas s přípravami na stěhování, ale i se samotným balením. Stěhování bychom měli věnovat ještě větší pozornost, pokud se stěhujeme z bytu, kde už déle bydlíme a máme poměrně hodně věcí, jakmile se stěhujeme z většího do menšího, či když potřebujeme stěhovat třeba umělecké předměty, klavír, starožitný nábytek a jiné věci.

Objednejte si včas stěhováky

Stěhování Praha – tohle je mnohdy docela oříšek někoho na poslední chvíli sehnat. Lepší to ale nemusí být ani v dalších městech. Přitom stěhování svépomocí zvládá málokdo. Nejde totiž jen o automobil vhodný na odvoz, ale i o fyzickou schopnost vše naložit a opět vyložit, navíc bez poškození. Říkáte si, že to zvládnete, a hlavně křehké a citlivé věci si raději přestěhujete vlastnoručně? Věřte, že stěhovací firmy to zvládnou lépe, mají potřebné vybavení a současně jsou pojištěny pro případ, že se s něčím něco stane. Když si věc rozbijete vy, máte smůlu. Takže stěhovací firma nabízí skutečně mnoho výhod.

Nábytek nebalte

U většiny stěhovacích firem platí, že nemáte balit nábytek. Stěhováci sami posoudí, co je nutné obalit proti otlučení a dalšímu poškození při stěhováníZabalit však samozřejmě můžete věci, jako jsou počítač, televize a jiné křehké věci. Též se postarejte o zabalení všech drobností: od oblečení, přes obsahy zásuvek a skřínek. Pokud se tedy se stěhovací firmou nedomluvíte na kompletním fullservisu.

Připravte si vše na balení vybavení domácnosti, oblečení a různých drobností

Nezapomeňte si včas na balení připravit dostatečné množství pomůcek. Potřebujete stěhovací krabice. Mají unifikovaný rozměr a dodat vám je s předstihem umí i stěhovací firma. Koupíte je rovněž na e-shopech, v hobby marketech i v obchodech s nábytkem. Nestěhujte v krabicích od banánů! To nerady vidí stěhovací firmy a věci takto zabalené nejsou bezpečně uloženy. Potřebovat budete též bublinkovou fólii (hodit se může i vlnitá lepenka), igelitové pytlíky, velkou profi lepicí pásku (nejlépe na strojku) a samozřejmě popisovací fix.

STĚHOVÁNÍ TIPY – podívejte se na rady týkající se stěhování od profesionálů.

Jak balit?

Chcete, abyste vše jednoduše po přestěhování našli a jednoduše vybalili? Metoda existuje. Věci musíte prostě přehledně zabalit. Nádobí k nádobí, oblečení k oblečení, věci z koupelny do jedné krabice. Nemíchejte nesouvisející obsah do jedné krabice, ani nepoužívejte oblečení jako vycpávky. Na to máte bublinkovou folii, nebo na prokládání též vlnitou lepenku. Oblečení na ramínkách stěhujte v k tomu uzpůsobených velkých krabicích. Vůbec se nepokrčí, takže vás nečeká ani žehlení. Drobnosti dělte podle typu do mikrotenových sáčků.

Nakonec nezapomeňte vše popsat. Na každou krabici podrobně popište její obsah. Pokud víte, že některé věci budete velice rychle potřebovat, zdůrazněte, že právě v této krabici jsou. Krabici pak pečlivě přelepte lepicí páskou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..